Створення бестселеру: як Microsoft стала найдорожчою компанією у світі

08:48, 11-06-2024

Створити мову програмування, якою користуватимуться розробники по всьому світу - все одно, що написати бестселер.

На відміну від багатьох авторів мов програмування, які відомі лише однією мовою, Андерс Гейлсберґ керував розробкою відразу трьох «бестселерів» та платформ програмування: Delphi, TypeScript та C#.  Дві з них входять у п'ятірку найпопулярніших мов програмування у світі за рейтингом github.

Саме мова програмування C# та платформа .NET — найвідповідальніший та найамбітніший проєкт Андерса.

Сильні сторони C# та .NET

1. Мова високого рівня з продуктивністю низького рівня: C# дозволяє писати високопродуктивний код, який завдяки платформі .NET, може ефективно виконуватися на різних пристроях та операційних системах.
  2. Засоби для розробників: Microsoft робила ставку не лише на платформу та мови програмування, а й на інструменти для розробників. Visual Studio став потужним інструментом, забезпечуючи інтеграцію з різноманітними сервісами, зручну систему налагодження та багато інших функцій.
  3. Кросплатформність: з виходом .NET Core, платформа стала доступною не лише для Windows, але й для Linux та macOS, що значно розширило її можливості та привабило нових розробників.
  4. Розширюваність та модульність: платформа .NET дозволяє легко додавати нові функції та розширення, що робить її дуже гнучкою для різноманітних проєктів.

Вплив на індустрію

C# та .NET значно вплинули на програми, які ми використовуємо сьогодні. Вони стали основою для багатьох сучасних застосунків, від веброзробки до ігрових платформ. Завдяки постійним оновленням, .NET є однією з найпопулярніших платформ для розробки.

Андерс Гейлсберґ продовжує працювати над покращенням інструментів для розробників у Microsoft, залишаючись однією з ключових фігур у світі програмування.

Цікаво, що саме він взявся за те, щоб пофіксити JavaScript для великих проєктів і створив мову програмування TypeScript. Ця мова розв'язала багато проблем, з якими зіштовхувалися розробники при роботі з JavaScript у великих проєктах. TypeScript є надмножиною JavaScript, що додає статичну типізацію до мови, дозволяючи виявляти помилки на ранніх етапах розробки та роблячи код більш читабельним і підтримуваним.

Створення TypeScript було викликане зростанням складності JavaScript-застосунків. Гейлсберґ побачив потребу у мові, яка зберігала б усі переваги JavaScript, але TypeScript був вперше випущений у 2012 році та швидко здобув популярність серед розробників, особливо в корпоративному середовищі, де стабільність і підтримність коду мають критичне значення.

Ідейно TypeScript дуже близький до C#, а це означає що ці дві мови можна вивчати разом і вони можуть використовуватися одночасно у багатьох проєктах.

Майбутнє C#/.NET

Майбутнє платформи .NET виглядає дуже перспективно через постійний розвиток та інновації, що вносяться в неї. Останні версії .NET продовжують удосконалюватися, додаючи нові можливості, покращуючи продуктивність та підтримку сучасних технологій. Завдяки розробкам таких людей, як Андерс Гейлсберґ, платформа залишається конкурентоспроможною та популярною серед розробників.

Одна з основних переваг .NET полягає у її відкритості. Після того, як Microsoft відкрила код .NET Core, спільнота розробників отримала можливість долучитися до розвитку платформи, що значно прискорило її еволюцію. Це рішення також сприяло зростанню популярності .NET серед розробників, які раніше віддавали перевагу відкритим технологіям.

В Держаному університеті інформаційно-комунікаційних технологій на освітній програмі «Інженерія програмного забезпечення» вивченню мови програмування C# приділяється особлива увага. Мова програмування C# вивчається цілий рік і в результаті вивчення студенти мають не просто скласти екзамени, а і розробити готовий програмний продукт мовою C# та захистити у вигляді курсового проекту.

Така система навчання дозволяє створювати програмне забезпечення, що є ключовим елементом у багатьох галузях, включаючи IT, фінанси, медицину, автомобільну промисловість та інші. Студенти вже з другого курсу можуть розробляти нові продукти, оптимізувати процеси та створювати інноваційні рішення, що робить їх дуже цінними для ІТ-компаній, тому дозволяє розширити коло можливостей для працевлаштування. Спеціалісти з програмування можуть працювати у різних сферах індустрії, включаючи розробку програмного забезпечення, аналіз даних, інженерію штучного інтелекту та багато іншого. Це дає можливість знаходити роботу в компаніях різного масштабу та напрямку.