З 13 по 24 лютого у студентів 2 курсу освітньої програми «Інженерія програмного забезпечення» проходила ознайомча практика. Частина студентів була закріплена за кафедрою інженерії програмного забезпечення. Вони мали можливість попрацювати в рамках стартап-проекту «Здоров’я нації» над двома додатками: щоденник артеріального тиску та вправи для післяінсультної реабілітації (керівник проекту – к.т.н., доц., доцент кафедри ІПЗ Золотухіна Оксани); проводити дослідження імітаційних систем моделювання навчань для ЗСУ (керівник проекту – к.т.н., доц., завідувач кафедри ІПЗ Негоденко Олени) та інших завдань кафедри. Інша частина проходила практику на базі компаній-партнерів кафедри: SoftServe, Epam, Yalantis, Sigma Software, Сітес-сек’юрити, Коджитайз Солюшнз, Мега-Олімп Компані та багато інших.
Робота студентів під час практики була побудована максимально наближена до реальних умов процесів розробки програмного забезпечення – студенти працювали в командах, приймали участь у регулярних мітингах, планували свої роботи, використовували спеціалізовані засоби командної розробки.
В рамках практики студенти зробили огляди існуючих на українському ринку аналогів для вирішення цих завдань, засобами Draw.io виконали моделювання вимог додатків, розробили UML-діаграми архітектури додатків та взаємодії між компонентами, з використанням Figma створили макети інтерфейсу користувача. Під час практики одна з команд опанувала роботу в середовищі Android Studio, студенти активно використовувли Git та GitHub для зберігання та керування кодом додатку та спільної роботи над ним. Друга команда дослідила можливості та випробувала на практиці декілька візуальних конструкторів для побудови мобільних додатків на основі створених макетів екранних форм.
Команда, що брала участь у двотижневій практиці в компанії «Коджитайз Солюшнз» під керівництво Щукіна Іллі працювали над створенням сервісу рекомендації фільмів. Основним завданням було вивчення необхідного стеку технологій для розробки такого сервісу, включаючи JavaScript, NodeJS, Express, MongoDB, React, HTML, CSS та Git. Щоб допомогти студентам розуміти процеси розробки на реальних проектах був використаний таск-менеджер ClickUP. Практиканти були розділені на дві групи: Backend та Frontend розробників, і кожна група працювала над своїми власними задачами. Крім того, кожен з учасників проходив Code Review, щоб забезпечити якість коду та уникнути помилок.
В процесі практики студенти закріпили окрім професійних навичок з програмування, проектування інтерфейсу користувача, роботи в спеціалізованих середовищах розробки, також і навички командної роботи, креативність та інші soft skills, отримані в дисциплінах загального блоку «Ділові комунікації» та «Групова динаміка і комунікації».