Професіонал будь-якої галузі слідкує за розвитком та динамічними змінами, які відбуваються у його професійній сфері. Найбільша спільнота українських розробників DOU провела дослідження, у якому взяли участь 15135 респондентів. Давайте розглянемо, як на сучасному етапі виглядає портрет українського ІТ-спеціаліста.
Чи не найбільша зміна, яка відбулася з ІТ-спеціалістами через війну, — це релокація: 64% опитаних змушені були переїхати через війну, проте 24% вже повернулися туди, де мешкали до початку повномасштабного вторгнення. 40% українських айтівців у місцях релокації: 27% в Україні та 13% за кордоном. Найменше змін відбулося у розробників (80% не відчули змін), DevOps / SRE, QA, Data Science (79%), Game Developers (76%). Щодо спеціалістів з продажів та HTML-кодерів — приблизно половина з них зазначили про зменшення кількості проєктів або втрату роботу.
В українському ІТ багато початківців: 6% респондентів прийшли в ІТ менш як рік тому, 59% працюють в ІТ п’ять років чи менше, а 71% мають до шести років досвіду за своєю нинішньою спеціалізацією.
Освіта – 87% - вища, 5% - навчаються, 2% - мають науковий ступінь, 58% опитаних проходять онлайн-курси та тренінги.
Windows лишається найпопулярнішою операційною системою серед українських ІТ-спеціалістів: нею користуються 52% опитаних. Зростає популярність MacOS: 2022-го її обрали 43%, рік тому — 38%. Частка користувачів Linux, навпаки, падає: у 2022 році нею користуються 17% фахівців проти 22% рік тому.
Середній вік ІТ-спеціаліста – 28 років.
Жінки становлять 23% (найбільше серед аналітиків, РМ, тестувальників, HR).
Статистика зарплат фіксує рівень практично такий же, як і до війни.
Дізнатися більше та навіть визначити власний портрет ти зможеш за посиланням.