XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Сучасний портрет успішного менеджера

21:11, 07-11-2023

Наш бурхливий час, коли економіка для поствоєнного відновлення буде набирати обертів, вимагає енергійних і багатогранних, креативних  професій. До таких належить одна з найбільш високооплачуваних, креативних та складних  – менеджер. Неможливо уявити сучасне суспільство без менеджерів. Представники цієї професії працюють практично у всіх сферах і на всіх рівнях – від початкової ланки і до керівництва. Межі вдосконалення в професії майже немає – провідні менеджери входять до рейтингу Forbes.

А, хто ж такий менеджер, і чи кожна людина може навчитися цій професії?

Фундатор наукового менеджменту Мері Паркер Фоллет, зазначала, що менеджмент – це мистецтво добиватись успіху через керівництво людьми.

Широко відомий вислів Карла Маркса: “Окремий скрипаль сам управляє собою, оркестр потребує диригента.” Часто особу менеджера ототожнюють із диригентом. Він не вміє так професійно грати як скрипаль або віолончеліст. Він не вміє писати музику як композитор. Проте, геній музикантів та композитора ми можемо почути тільки завдяки кропіткій праці та таланту диригента.

Успіх будь якого підприємства чи організації завжди пов’язують із ім’ям та діяльністю менеджерів. Вони формують цілі організації, забезпечують її ресурсами, планують і здійснюють контроль, приймають рішення й організують діяльність. Особистість менеджера – це головний фактор забезпечення ефективного розвитку будь якої організації.

Сучасний менеджер виступає в різних іпостасях

  • Передусім, це ‒ управлінець, який наділений владою, що керує колективом.
  • По-друге, це ‒ лідер, спроможний вести за собою підлеглих, використовуючи свій авторитет, високий професіоналізм, позитивні емоції.
  • По-третє, це – людина, яка має гарні комунікативні здібності до взаємодій з усіма контактними аудиторіями, що успішно адаптується і переборює внутрішні і зовнішні конфлікти.
  • По-четверте, це – людина, якій притаманне стратегічне мисленням, може формувати цілі, завдання, напрямок „ключового удару”, визначати союзників і супротивників, генерувати інклюзивні переваги та напрямок їх використання.
  • По-п'яте, це ‒ новатор, що розуміє роль креативності та інновацій в сучасних реаліях, що вміє оцінити і без зволікання впровадити креативну ідею.
  • По-шосте, це професіонал, що має високий рівень культури, чесний, рішучий, терпимий й водночас розважливий.
  • В сьоме , це -вихователь, що володіє високими моральними якостями, спроможний згуртувати колектив і спрямовувати його розвиток.

І додамо, що фундаментальні зміни в суспільстві зумовили і зміни в управлінській діяльності ‒ вона значно ускладнилася в сьогоденних умовах і не спрощуватиметься в майбутньому. Тому, до сучасного портету успішного менеджера необхідно додати компетентності цифрових технологій, нового медіа інструментарію, хмарних технологій, штучного інтелекту, віртуалізації й диджиталізації усіх процесів. У сучасного менеджера обов’язково повинно бути декілька з перерахованих базових навичок управління та якостей.

Тобто, менеджер ‒ унікальна професія, а попит на фахівців нового покоління з цієї спеціальності залишається традиційно високим, оскільки їх професіоналізм, відповідальність, ініціативність, наполегливість і володіння новими методами та технологіями управління виступають запорукою конкурентоспроможності та розвитку сучасного підприємства.

І якщо Ви хочете бути саме таким менеджером, то Вам необхідно завітати до Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій на кафедру менеджменту.

Тож, якщо ви відчуваєте у собі цей потенціал – на вас чекає цікава і перспективна професія.

Читайте також
Переглядів: 418