Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   
Кафедра Системного аналізу

Інформація про спеціальність

Історія кафедри
Викладацький склад
Навчальні дисципліни
Наукова діяльність
Видавнича діяльність
Робота із студентами
Матеріальна база
Партнери кафедри
Освітні програми
Практика
Бібліотека
Новини та подіі
Контактна інформація
Запрошуємо до навчання
Отримати консультацію
Інноваційний зміст навчання за спеціальностю 124 Системний аналіз
Дипломування
Дистанційне навчання
Вакансії кафедри системного аналізу

Інформація про спеціальність

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "124 Системний аналіз" кафедри Системного аналізу та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

 Переваги навчання на кафедрі Системного аналізу

 

Шановні абітурієнти, батьки!

Кафедра Системного аналізу запрошує вас до навчання за спеціальністю 124 Системний аналіз! Галузь знань – 12 Інформаційні технології. Підготовка ведеться за освітніми рівнями бакалавр та магістр.

Віртуальний тур аудиторіями кафедри

Аудиторія 205

Аудиторія 24/2

На відміну від інших університетів, підготовка системних аналітиків та бізнес аналітиків в Державному університеті телекомунікацій орієнтована, перш за все, на забезпечення потреб ринку праці в ІТ-фахівцях, здатних розробляти, впроваджувати та супроводжувати інформаційні технології для автоматизації бізнес-процесів та аналізу даних підприємств різних галузей.

Відповідно до компетенцій роботодавців, системний аналітик є постановником завдань, який забезпечує виконання вимог підприємств шляхом розробки, впровадження чи вдосконалення ІТ-систем. Системний аналітик є не тільки керівником проекту з широким світоглядом, але й уміє розробляти та тестувати програмне забезпечення у різних галузях застосування, проводити аналіз інформації з використанням сучасних технологій Big Data, Business Intelligence, Data Science, штучного інтелекту та ін.

Якщо Ви бажаєте отримати омріяну посаду в провідних міжнародних та вітчизняних компаніях світу – вступайте на кафедру Системного аналізу! 

Популярність цієї професії постійно зростає – станом на початок 2023 року щомісячна потреба у фахівцях з системного аналізу складає близько 200 вакансій. За останні півроку кількість вакансій збільшилась вдвічі! Про це свідчать дані з сайтів пошуку роботи та аналітичні дані сайту ІТ-співтовариства dou.ua:

Випускники спеціальності 124 «Системний аналіз» є високооплачуваними фахівцями з інформаційних технологій, які необхідні кожному сучасному підприємству. Останніми роками (за даними  dou.ua) продовжується стрімке зростання зарплат в ІТ сфері, особливо помітно більше стали отримувати менеджери проектів (Project Manager), спеціалісти з аналізу даних (Data Scientists) та бізнес-аналітики (Business Analyst).

За останні пів року зросли медіанні зарплати практично за всіма спеціалізаціями. Однак, найбільше зросли вони у тих, хто залучений до аналізу продуктів (Product Analyst) і менеджменту проектів (Project Manager). Після падіння зарплатні влітку 2022 року, пов’язаного з військовими діями, дещо вирівнялися зарплати у Data Scientists, бізнес-аналітиків (Business Analyst) і аналітиків даних (Data Analyst). На сьогоднішній день найпопулярніша посада серед аналітиків – це бізнес-аналітик і Product Analyst.

Середня зарплата цих спеціалістів становить наразі $2150 за даними сайту ІТ-співтовариства dou.ua. У початківця (Junior) вона стартує з $1000, а у досвідчених фахівців високого рівня (Senior) – $3550. Медіанна зарплата Product Analyst становить $2550, бізнес-аналітика – $2250, системного аналітика (System Analyst) – $2000, спеціаліста з аналізу даних (Data Analyst) – $1500. Відставання від зарплат системних аналітиків зумовлене насамперед нижчою часткою спеціалістів рівня Senior серед спеціалістів з аналізу даних. Найвищі зарплати аналітикам платять великі компанії, незалежно від спрямування. Насамперед це стосується досвідчених фахівців середнього рівня (Middle+).

Після закінчення навчання наші студенти будуть не просто «теоретиками», а добре підготовленими спеціалістами в галузі інформаційних технологій із знанням базових концепцій бізнесу та системного аналізу. Адже в Державному університеті телекомунікацій на практичне вивчення базових дисциплін відведено 75 % часу, ІТ підготовка починається вже з 1 курсу, а навчально-матеріальна база університету ще у 2020 році визнана найкращою в Україні!

Освітня програма підготовки бакалавра «Системний аналіз» дозволяє опанувати сучасні підходи до аналізу бізнес-процесів та створення інформаційних систем, технології та засоби автоматизації бізнес-процесів, технології Big Data, Data Science, Business Іntelligence та інші. В межах освітньої програми вивчаються мови програмування Java, C++, C#, Python, а також проектування сучасних баз даних та знань з різною архітектурою СУБД, SQL, MySQL.

Освітня програма підготовки магістра «Інтелектуальні системи управління» розвиває перспективні напрями інтелектуального управління складними об’єктами та системами різної природи, застосування методів прийняття рішень за умов багатокритерійності, невизначеності та ризику, методи обробки консолідованої інформації засобами бізнес-аналітики та основи інформаційно-аналітичного моніторингу.

Потенційні роботодавці та посади,

які можуть займати фахівці зі спеціальності 124 Системний аналіз

ІТ та аналітичні відділи підприємств різних галузей

Підприємства, що спеціалізуються на розробці та впровадженні інформаційних систем

ІТ консалтинг

Аналітик, бізнес-аналітик, аналітик вимог;

Розробник, адміністратор та аналітик баз даних та баз знань;

Керівник відділу інформаційних технологій;

Дослідник даних (Data Scientist);

Спеціаліст з обробки великих даних (Big Data);

Спеціаліст з технологій Business Intelligence;

QA-інженер, тестувальник інформаційних систем та програм;

Спеціаліст з ІТ-консалтингу

Менеджер проектів та інші.

Ми вчимо тому, що реально потребують роботодавці України, країн ЄС та США на сучасному обладнанні із використанням програмних комплексів останнього покоління, які надані компаніями-партнерами кафедри ОDОО, IBM, EPAM. Навчання студентів проводиться з урахуванням вимог наших партнерів – потенційних роботодавців: ODOO Україна, Oracle, Центральний державний електронний архів України, Інститут проблем штучного інтелекту, Soft.UA, Центр Бізнес-технологій, Lifecell, Київстар, Укртелеком, EPAM, Інститут освітньої аналітики, та інших компаній-партнерів кафедри, з якими укладено договори про співпрацю.

При добросовісному навчанні Ви зможете побудувати професійну кар’єру, що дозволить Вам заробляти таку кількість грошей, яка надасть Вам фінансову можливість здійснювати свої бажання!

 • ЯКІ ЗНАННЯ ТА НАВИКИ Я ОТРИМАЮ НА СПЕЦІАЛЬНОСТІ СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ І ЩО ЦЕ НАДАСТЬ МЕНІ В МАЙБУТНЬОМУ?

Навчання на спеціальності Системний аналіз в Державному університеті телекомунікацій ґрунтується на:

 • Вимогах стандарту вищої освіти;
 • Компетенціях компаній-партнерів кафедри та потенційних роботодавців;
 • Інноваційному змісті навчання, розробленому в університеті.

Для отримання компетенцій роботодавців кафедра тісно співпрацює з компаніями-партнерами та регулярно проводить моніторинг потреб ринку вакансій:

Під час навчання Ви отримуєте саме ті знання та навички, які потребують майбутні роботодавці! На рисунках наведено приклади посад, вимоги до цих посад від реальних компаній-роботодавців та відповідні дисципліни, в яких студенти можуть опанувати необхідні теоретичні знання та практичні навички.

 • ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ТЕОРЕТИЧНО ТА ВМІТИ ПРАКТИЧНО, ЩОБ ПРАЦЕВЛАШТУВАТИСЯ В УСПІШНУ ТА ВІДОМУ КОМПАНІЮ?

Кожна сучасна успішна компанія потребує таких працівників, які відмінно все знають теоретично та відмінно вміють все робити практично.

Теоретична підготовка проводиться враховуючи останні досягнення науки і розвиток технологій:

 • Студенти вивчають сучасні стандарти в галузі аналізу вимог, проектування інтерфейсів, Web-програмування, автоматизації бізнес-процесів.
 • На лекціях викладаються теоретичні положення в галузі аналізу даних, баз даних та знань, технологій Business Intelligence, Data Science, Big Data.
 • Математичний блок професійних дисциплін дозволяє опанувати теоретичні знання з прикладних математичних методів системного аналізу, моделювання процесів та управління.

По кожній темі навчальних дисциплін проводиться лекція, практичне заняття та лабораторне заняття. Лектор наприкінці лекції надає перелік питань для опрацювання студентами при самостійній підготовці до практичних і лабораторних занять за темою, викладеною в лекції. Це дозволяє отримати студентам кафедри Системного аналізу відмінну теоретичну підготовку.

 
 

На вимогу компаній-партнерів при підготовці бакалаврів та магістрів за спеціальністю Системний аналіз обов’язкова теоретична підготовка за дисциплінами кафедри складає до 50% навчальних занять, практична підготовка становить не менше 50% навчальних занять та проводиться з використанням сучасного обладнання, програмного забезпечення та програмно-апаратних комплексів.

Освітня програма підготовки бакалавра включає 3312 години аудиторних занять. З них практичних, лабораторних та семінарських занять – 2326 годин. Таким чином, частка практичної підготовки становить 70%.

Під час практичних та лабораторних занять студенти закріплюють теоретичні знання та набувають навичок, необхідних для подальшої роботи.

 • КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ

Навчальний процес на кафедрі системного аналізу забезпечують 1 докторант та 2 кандидати наук, які є фахівцями в галузі інформаційних технологій, аналізу даних та автоматизації бізнес-процесів.

До лекційних, практичних та лабораторних занять на кафедрі системного аналізу активно залучаються фахівці-практики, які мають великий досвід роботи в комерційній розробці інформаційних технології та програмного забезпечення. Частка таких викладачів, що мають практичний досвід та можуть поділитися ним зі студентами, постійно зростає. Це дозволяє суттєво підвищити якість теоретичного та практичного навчання студентів.

 • ЯКЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ В НАВЧАННІ?

Базовою аудиторією для підготовки фахівців за спеціальністю Системний аналіз є навчальна лабораторія з вивчення програмних продуктів компаній ODOO, IBM кафедри системного аналізу.

Навчальна лабораторія обладнана сучасними комп'ютерами і містить 26 робочих місць для студентів та обладнане мультимедійними засобами місце викладача. В аудиторії використовується програмне забезпечення від компаній партнерів odoo, Oracle, IBM DB2 та програми з вільною ліцензією Visual Studio,  MySQL, InterSystems Cache, ARIS Express, IBM SPSS Statistics, Python.

Це дозволяє в повному обсязі надати студенту кафедри системного аналізу практичні вміння і навики по спеціальності.

В аудиторії проводяться практичні та лабораторні заняття з фахових дисциплін, що викладаються на кафедрі, а саме:

 • Організація баз даних та знань,
 • Автоматизація управління бізнес-процесами,
 • Пакети прикладних програм системного аналізу,
 • Комп’ютерна обробка зображень та мультимедіа,
 • Розробка та тестування інформаційних систем,
 • Інтерфейси інформаційних систем,
 • Спеціалізовані мови програмування,
 • Технології Business Intelligence,
 • Основи Data Science.

Технічне та програмне забезпечення, встановлене в навчальній лабораторії, дозволяє студентам:

 • отримати навички проектування, розробки, впровадження та супроводу систем управління базами даних і знань та інформаційних технологій для автоматизації бізнес-процесів підприємств на базі програмного забезпечення  компаній ODOO, IBM, онлайнових інструментів і сервісів та спеціалізованих пакетів прикладних програм. 
 • опанувати методи та засоби математичного, логіко-семантичного, об’єктного та імітаційного моделювання.
 • вивчити технології Business Intelligence, Data Science, Big Data.

Використання навчальної лабораторії дозволяє в повному обсязі забезпечити практичне навчання студента відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри.

 • ЯК КАФЕДРА СПІВПРАЦЮЄ З РОБОТОДАВЦЯМИ? ЩО ЦЕ ДАЄ СТУДЕНТАМ?

Кафедрою системного аналізу укладено договори про співпрацю з компаніями, потенційними роботодавцями, а саме:

 • ODOO Україна – компанія надала допомогу в обладнанні цієї навчальної лабораторії, безкоштовно надано спеціалізоване програмне забезпечення odoo для автоматизації бізнес-процесів підприємств, регулярно виконується навчання викладачів;
 • Представництво компанії IBM в Україні – компанією безкоштовно надано програмне забезпечення для роботи з базами даних IBM DB2, забезпечена підготовка до видачі сертифікатів від компанії IBM;
 • ORACLE – компанією надано програмне забезпечення, методичні матеріали, забезпечена можливість навчання викладачів, видача сертифікатів студентам та викладачам.

З іншими компаніями-партнерами кафедра співпрацює з метою проведення практик студентів, наукових заходів, конференцій та оновлення вмісту освітніх програм і дисциплін. Серед таких компаній:

 • Інститут проблем штучного інтелекту МОН і НАН України
 • Товариство «Центр Бізнес-Технологій»
 • Державна наукова установа «Інститут освітньої аналітики»
 • Центральний державний електронний архів України.
 
 

Співпраця з провідними ІТ-компаніями забезпечує організацію і проведення практик та стажування студентів у робочих умовах на сучасному обладнанні із використанням найсучасніших програмних комплексів. Виконуючи завдання на практиці, студенти можуть продемонструвати свій рівень підготовки потенційному роботодавцю, що відкриває можливості для їх подальшого працевлаштування.

 • ДЛЯ ЧОГО СТУДЕНТУ ОТРИМУВАТИ СЕРТИФІКАТИ ІТ ТА ЯКІ СЕРТИФІКАТИ МОЖНА ОТРИМАТИ НА СПЕЦІАЛЬНОСТІ СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ?

Сертифікація дозволяє студентам здобувати знання, уміння та навички, необхідні для швидкого працевлаштування на престижні IT-посади у компаніях-вендорах. Сертифікат IT в першу чергу потрібен для пошуку роботи та просування по кар'єрних сходах. Він виділяє здобувача серед інших претендентів на посаду, надає кандидату на вакансію додаткові переваги.

Сертифікати, які отримують наші студенти, надають право отримати перше високооплачуване робоче місце, яке зможе забезпечити їх незалежне фінансове майбутнє.

Договори з компаніями-партнерами кафедри та університету ІВМ, Oracle, Hewlett Packard, Cisco, InterSystems Cache, Life дозволяють студентам отримати сертифікати, як в межах навчального процесу студенти та к и поза ним.

Сертифікати, які отримали студенти спеціальності Системний аналіз

 • НАСКІЛЬКИ ПРЕСТИЖНОЮ Є СПЕЦІАЛЬНІСТЬ СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ?

Найкраща в Україні навчально-матеріальна база, висока кваліфікація викладацького складу, впровадження інноваційного змісту навчання в основі якого посилена практична підготовка та врахування вимог компаній-партнерів – все це забезпечує стабільно високий інтерес до спеціальності Системний аналіз в Державному університеті телекомунікацій.

Кількість вступників на спеціальність Системний аналіз в Державному університету телекомунікацій постійно зростає.

 • УМОВИ ВСТУПУ 2022

Умови вступу на Спеціальність 124 «Системний аналіз»:

Умови вступу:

Курс, освітній рівень

БЮДЖЕТ або КОНТРАКТ

Кількість місць для вступу

бюджет

контракт

1 курс, бакалавр на базі повної загальної середньої освіти

 

10

50

2, 3 курс, бакалавр на базі диплому молодшого спеціаліста

 

-

2 курс – 26 місць

3 курс – 18 місць

1 курс, магістр
на базі диплому бакалавра, спеціаліста чи магістра

 

-

60

 

Вартість навчання за спеціальністю 124 на контрактній формі визначається політикою університету і є найнижчою серед столичних закладів вищої освіти.

Вартість навчання за кошти юридичних та фізичних осіб за семестр в Державному університеті телекомунікацій на спеціальність Системний аналіз є значно меншою у порівнянні з іншими університетами Києва.

Вартість навчання

бакалавр

денна форма

магістр

денна форма

8 650

10 075

 

Ми готуємо конкурентоспроможних фахівців, які володіють сучасними теоретичними знаннями, практичними уміннями і навичками, та повною мірою відповідають потребам ринку праці.
 

З питань щодо наведеної інформації
звертайтесь до завідувача кафедрою 
НАФЄЄВ РОВІЛ КАСИМОВИЧ
+38 067-325-94-06
donrkn@gmail.com


ПОЛОЖЕННЯ ПРО КАФЕДРУ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ


Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитисьНатискаючи на кнопку "Отримати консультацію", ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680,  м. Київ,
вул. Солом’янська 7,
каб. 108, 125, 125а
 
 

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 95 096
Вступ до магістратури
лише за ЄВІ
та вступним випробуванням


за спеціальністю 029 Інформаційна бібліотечна та архівна справа