Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Інноваційний зміст навчання

Дистанційне навчання
Методичні рекомендаціі

Інноваційний зміст навчання

1

Сучасна теоретична підготовка

Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній — партнерів кафедри. З метою удосконалення навчального процесу кафедрою для викладання студентам впроваджено низку сучасних програмних/програмно-технічних засобів, що забезпечують процеси створення і функціонування систем інформаційної та кібернетичної безпеки.

Для студентів першого курсу викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів», метою якої є навчити наших студентів налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій.

В навчальному процесі застосовуються найсучасніші програмниі комплекси забезпечення кібербезпеки інформаційних систем самих передових компаній світу.

2

Якісна практична підготовка

Навчання студентів проводиться не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення. Впровадження в освітній процес інноваційної технології «Кіберполігон» дозволяє проводити навчання за фахом «Кібербезпека» на рівні міжнародних європейських стандартів і прищеплювати студентам практичні навички роботи з кібернетичної захисту інформаційних систем відповідно до світових вимог.

З метою поліпшення змісту навчання та проведення практичних занять з дисципліни «Інфраструктура відкритих ключів» в лабораторії 421 розгорнуто макет навчального ЦСК на базі програмно-технічного комплексу ЦСК «CryptoKDC», та систему засобів захисту IP-трафіку «CryptoIP» від партнерів нашої кафедри, української компанії «АВТОР».

Вже зараз можна казати про певні успіхи студентів у оволодінні знаннями та практичними навиками роботи з реально діючою системою IBM QRadar SIEM.

3

Договори з компаніями

На кафедрі підписані договори з такими  компаніями:

IBM лідирує у розробці, розвитку та виготовленні передових інформаційних технологій, включаючи комп'ютерні системи, програмне забезпечення, системи сховищ та мікроелектроніки

«АВТОР» є інтегратором систем інформаційної безпеки і одним з провідних розробників продуктів і рішень в області криптографічного захисту конфіденційної, службової і секретної інформації, у тому числі і з використанням електронного цифрового підпису на базі смарт-карт технологій.

«ESET» - лідер у галузі розробки антивірусного програмного забезпечення.

«Українські спеціальні системи» - розгортання та забезпечення функціонування Національної системи конфіденційного зв'язку (далі - НСКЗ), прийняття комплексних рішень щодо захисту інформаційних ресурсів, надання послуг з конфіденційного та електрозв`язку, захищеного доступу до мережі Інтернет, проведення робіт із створення та атестації комплексних систем захисту інформації, проведення державних експертиз, впровадження единої системи електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Компанія «БМС Консалтінг» спеціалізується на розробці і реалізації проектів з побудови ІТ-інфраструктур, моніторингу та управлінні ІТ-середовищем, реалізації рішень по впровадженню і розгортання прикладних систем

УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР "БЕЗПЕКА" - розробка, виробництво, впровадження, обслуговування, дослідження ефективності систем і засобів технічного захисту інформації,надання послуг у галузі технічного захисту інформації.

Державний центр кіберзахисту та протидії кіберзагрозам. Безпечне функціонування інтернет-простору в Україні, його використання в інтересах особистості, суспільства і держави передбачені законом України "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України", працює над запобіганням кіберзагроз, а також їх невідкладною локалізацією, проводить розвідку в мережі для пошуку загроз і виявляє віруси.

4

Перелік компентенцій та їх опис

Кафедра готує у єдиній системі вищої освіти України фахівців з інформаційної та кібернетичної безпеки, спроможних:

  • виявляти і оцінювати ознаки стороннього кібернетичного впливу, а також моделювати можливі ситуації такого впливу та прогнозувати їх можливі наслідки;
  • організовувати й підтримувати комплекс заходів щодо забезпечення інформаційної і кібербезпеки з урахуванням їхньої правової обґрунтованості, адміністративно-управлінської й технічної реалізуємості та економічної доцільності, можливих внутрішніх і зовнішніх впливів, імовірних загроз та рівня розвитку технологій захисту інформації;
  • проводити дослідження у напрямах забезпечення інформаційної і кібербезпеки національних інтересів України та обґрунтовувати шляхи підвищення їх ефективності;
  • протидіяти несанкціонованому проникненню протиборчих сторін до власних ІТ систем і мереж, забезпечити стійкість їх роботи, а також відновлення їх нормального функціонування після здійснення кібернападів;
  • забезпечити криптозахист власного інформаційного ресурсу, тощо

5

Видача сертифікатів

Інноваційні зміни в навчальному процесі підготовки фахівців за спеціальністю 125 Кібербезпека, які впроваджуються в Університеті, направлені на вивчення студентами найкращих та найсучасніших рішень в даній галузі. Зокрема, такими рішеннями в галузі забезпечення кібербезпеки корпоративних інформаційних систем є продукти IBM Security.

Відмінною ознакою застосування рішення IBM QRadar SIEM є поєднання аналітичної діяльності щодо стану кібербезпеки корпоративних інформаційних систем та діяльності з адміністрування спеціальних інформаційних систем фахівців з кібербезпеки. Протягом семестру наші студенти опановували даний підхід до забезпечення кібербезпеки та досягли певних успіхів. Кафедра плідно співпрацює зпредставниками компанії IBM України, в особі Андрія Кузьменко, який  відмітив найкращих студентів академічними сертифікатами.

  

Вже на 1-му курсі наші студенти отримують сертифікати від Cisco Notworking Academy з курсу «Сibercecyrity Essentials».

Цей курс призначений для вивчення кібербезпеки як потенційної спеціалізації в ІТ-кар'єрі.

6

Підготовка спеціальності з 1-го курсу

Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу. На 1 курсі викладаються такі дисципліни, як захист ПК та мобільних пристроїв від вірусів, прикладне програмування, вступ до спеціальності.

Перехід на іноваційний зміст навчання дає змогу студентам кафедри Систем та технологій кібербезпеки відразу відчути переваги обраної спеціальності. Так уже при знайомстві зі спеціальностю студенти-першокурсники отримали свої перші сертифікати від академії CISCO пройшовши курс «Вступ до Кібербезпеки». Цей курс призначений для вивчення кібербезпеки як потенційної спеціалізації в ІТ-кар'єрі.

Матеріали цього курсу направлені на розвиток навичок, які необхідні для:

  • розуміння важливості безпечної поведінки в Інтернеті;
  • опису різних типів шкідливого ПЗ та атак;
  • опису стратегій, які використовують організації для захисту від атак.

Для студентів першого курсу викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів», метою якої є навчити наших студентів налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій. В рамках цієї дисципліни кафедра навчає студентів захисту персональних коп’ютерів та мобільних пристроїв від вірусів, що дозволяє студентам отримати навички налаштування та використання свої пристроїв у сьогоденні.

7

Про дисципліну «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів»

На першому курсі для всіх студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовували можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті. В рамках дисципліни кафедра викладає «Захист ПК та мобільних пристроїв від вірусів», що дозволяє кожному студенту з перших днвів навчання усвідомити важливість організації надійного захисту комп’ютерів та мобільних пристроїв, при цьому сфориїмувавши знання щодо основних загроз, зокрема вірусних атак, ризиків та наслідків порушення безпеки ПК та мобільних пристроїв. Студенти навчаються використовувати всі доступні механізми безпеки для організації надійного захисту персональних даних.

8

Про дисципліни для всіх спеціальностей

Для всіх студентів викладаються дисципліни: на 1 курсі — «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі — «Ділові комунікації», на 4 курсі — «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямованих на уміння працювати в команді, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить студенту йти в ногу з життям та відповідати сучасним запитам розвитку суспільства.

Дисципліни «Групова динаміка та комунікації» та «Ділові комунікації» допомагають студентам злагоджено працювати в команді, завжди знаходити порозуміння з товаришами, підготуватись до роботи в трудовому колективі. Адже спеціаліст з кібербезпеки повинен вміти спілкуватись від начальника до провідного інженера для забезпечення івнформаційної безпеки на підприємстві.

Дисципліна «Засади відкриття власного бізнесу» навчає студентів організаційно-правовим аспектам відкриття власної бізнес-структури та вивченню ключових економічних показників, які необхідно обґрунтувати, щоб власний бізнес був прибутковим. Така дисципліна дозволить студентам розпочати свій власний бізнес та стати упішною людиною. Що в свою чергу забезпечить впевненість у своєму майбутньому.

Дисципліна «Хмарні технології» дає студентам теоретичні знання і практичні навички з технологій хмарних обчислень, особливостей проектування «хмарних» сервісів, розробки додатків для основних існуючих «хмарних» платформ. Для забезпечення інформаційної безпеки та використання програмних продуктів цієї галузі, знання впровадження хмарних технологій та їх використання є основною перевагою сучасного високоосвіченного фахівця.

Дисципліна «Штучний інтелект» досліджує системи нечіткої логіки, експертні системи, штучні нейронні мережі та інше. Знання в цій сфері надають можливість студентам застосовувати свої знання при розробці та впровадженні систем штучного інтелекту, яка може збирати, систтематизувати та аналізувати отриману інформації від систем, які відслідковують та захищають від вторгнеь інформаційнщ-комунікаційні мережі, а також при розслідуванні кіберінцедентів.

9

Поглиблене вивчення англійської мови протягом усіх років навчання

Не варто багато говорити про те, наскільки необхідна англійська інженеру з кібербезпеки. Всі найважливіші та найцікавіші інформаційні ресурси – англомовні. Книги, аудіо та відеоматеріали, новини – на англійській. в багатьох компаніях англійську використовують для оформлення ділової документації або при спілкуванні з клієнтами.

Вивчення англійської мови на кафедрі Систем та технологій кібербезпеки починається з першого курсу, по три пари на тиждень, вже з 3-го курсу 20% занять проводиться англійською мовою, що забезпечує поглиблене вивчення саме ділового спілкування. Це і розширення словникового запасу, і  розбір простих та складних граматичних конструкцій, і практика правильної вимови технічних термінів – при цьому це ще далеко не весь опис навчального процесу. Після закінчення університету наші випускники можуть:

  • грамотно спілкуватися на будь-які поширені теми щодо IT-сфери
  • вести основну кореспонденцію на англійській мові
  • швидко і впевнено розбиратися в технічній документації
  • сприймати на слух технічну термінологію і практикувати її в лексиці
  • з легкістю перекладати технічну та спеціалізовану літературу
  • вирости і підвищити свою цінність як фахівця з кібербезпеки

10

Обсяг практичних занять складає не менше 50%

З метою задоволення зростаючого попиту українського суспільства на підготовку фахівців вищої кваліфікації з кібербезпеки, які не лише володіють теоретичними знаннями, але й мають практичні навички ефективно їх застосовувати в процесі експлуатації сучасного обладнання, на кафедрі Систем та технологій кібербезпеки створена та постійно оновлюється лабораторна база, що інтегрована у Кіберполігоні Навчально-наукового інституту захисту інформації. Зазначимо, що половина занять проводяться практично. У ході підготовки майбутніх фахівців вивчаються рішення і технології провідних компаній світу , таких як IBM, Tenable, Cisco, ESET та інших.

11

Стажування, практики, працевлаштування

З початку навчального року викладачі та студенти кафедри Систем та технологій кібербезпеки Навчально-наукового інституту захисту інформації беруть участь у програмі IBM Academic Initiative та вивчають продукти IBM Security.

В навчальному процесі застосовуються найсучасніші програмниі комплекси забезпечення кібербезпеки інформаційних систем самих передових компаній світу. У лабораторіях кафедри розгорнуті серверне обладнання та автоматизовані робочі місця адміністраторів та аналітиків безпеки – елементи сучасного Security Operations Center.

Компанії IBM, BACOTECH та інші ІТ-компаніії запрошують на стажування студентів кафедри ІКБ Навчально-наукового інституту захисту інформації.

12

Розподіл годин 25% (загальні дисципліни) + 75% (дисципліни професійного спрямування за спеціальністю); вивчення дисциплін загальної підготовки 1-8 семестр

Кафедра Систем та технологій кібербезпеки є провідною випусковою кафедрою Університету, яка відповідає за формування програм навчання, зміст усіх навчальних дисциплін та якість підготовки фахівців за спеціальністю 125 «Кібербезпека».

При підготовці бакалаврів розподіл годин навчального плану здійснений з розрахунку — 25% на дисципліни загальної підготовки і 75% на дисципліни професійної підготовки за спеціальністю.

На кафедрі Систем та технологій кібербезпеки вивчення дисциплін загальної підготовки здійснюється з 1-го по 8-ий семестр з метою повноцінного забезпечення оволодіння студентами професійними знаннями протягом всього терміну підготовки бакалавра.

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись



Натискаючи на кнопку "Отримати консультацію", ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Переглядів: 5 375