Викладачі кафедри використовують пояснювально-ілюстративну модель навчання, основна мета якої полягає в активізації пізнавальної діяльності студентів, а не передачі їм готових знань. Інноваційні підходи до проведення практичних занять трансформують традиційний навчальний процес та спрямовують на забезпечення його дослідницького характеру, організацію пошукової навчально-пізнавальної діяльності студентів.
Викладачі послуговуються принципами STEM-освіти, яка спрямована на розвиток особистості через формування компетентностей, природничо-наукової картини світу, світоглядних позицій і життєвих цінностей з використанням міждисциплінарного підходу до навчання, що базується на практичному застосуванні наукових, математичних, технічних та інженерних знань і вмінь для розв'язання практичних проблем для подальшого використання їх у професійній діяльності.
Викладачі активно впроваджують навчання парадигму дизайн-мислення, що забезпечує проходження всіх етапів дизайн-проєкту і відповідає циклу менеджменту знань, включаючи ідентифікацію й схвачування цінних знань, їх аналіз й конкретизацію, створення на цій основі нового знання (ідей), які реалізуються у вигляді прототипу і витримують перевірку життєздатності під час спільного зі споживачами тестування. Швидкий зворотний зв'язок, який дозволяє учасникам одразу оцінити ефективність запропонованого рішення, підвищує навчальний ефект дизайн-проєктів.
Кафедра англійської мови є структурним підрозділом Навчально-наукового інституту Телекомунікацій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій.
На підставі існуючої нормативно-правової бази та відповідних міжнародних рекомендацій кафедра здійснює навчання, а також перевірку та оцінювання рівня мовних знань та сформованості вмінь мовленнєвої діяльності з англійської мови.
Одна з обов'язкових умов роботи кафедри – це регулярне підвищення кваліфікації, участь у методичних семінарах, тренінгах та відвідування конференцій. Метою кафедри є якісне навчання англійської мови на освітньо-кваліфікаційних рівнях “Бакалавр” та “Доктор філософії”. Академічна програма розроблена на основі комунікативного методу навчання, найефективнішою методикою згідно зі світовими стандартами, з залученням автентичних англомовних матеріалів, моделюванням реальних мовленнєвих ситуацій у повсякденному житті та професійному середовищі. Практичні заняття проводяться у сучасних мультимедійних мовних лабораторіях, які відповідають українським та світовим стандартам.
Впроваджена в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій система навчання англійської мови відіграє важливу роль як фактор професійного зростання фахівців, так і сприяє забезпеченню їхньої мовної взаємосумісності при роботі на міжнародному рівні (в міжнародних компаніях та ін.). Це значною мірою підвищує можливості працевлаштування наших випускників та забезпечує їхню конкурентоспроможність на ринку праці.
Завідувач кафедри к.ф.н., доцент КОЛІСНИЧЕНКО Анна Віталіївна
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Україна, 03110, м. Київ, вул. Солом’янська 7, каб. 328
E-mail: English328@duikt.edu.ua