Положення про кафедру інформаційної та кібернетичної безпеки
Тому, для будь-якої компанії основним завданням є захист інформаційних ресурсів, які знаходяться та циркулюють в інформаційній системі, забезпечуючи конфіденційність, доступність та цілісність інформації. Для забезпечення належної кібербезпеки необхідно підготувати висококваліфікованих фахівців з Систем та технологій кібербезпеки. Потреба у таких фахівцях зростає з кожним днем, що зумовлено з великою кількістю кібератак, які стають більш витонченими з розвитком інформаційних технологій. Данні аспекти показують актуальність, престижність та перспективність спеціалізації кафедри Системи та технології кібербезпеки.
Кафедрою укладені договори про співпрацю з компаніями, які є світовими лідерами в галузі кібербезпеки такими як ІВМ, CISCO, ESET та українськими провідними компаніями EUROTELECOM, ІNTRASYSTEMS, Світ ІТ, SEETON, які є і партнерами і потенційними роботодавцями для студентів кафедри. Ці компанії визначають компетенції, за якими здійснюється навчання на кафедрі, та надають нашим студентам можливість проходити практики та стажування з подальшим працевлаштуванням. Згідно визначених компетенцій компаній-партнерів кафедри, фахівець з Систем та технологій кібербезпеки повинен знати та вміти впроваджувати технології побудови комп’ютерних систем та мереж, застосовувати методи та засоби захисту інформаційних систем організацій; проводити аналітику загроз та вразливостей, вміти застосовувати мови програмування та технології інтеграції програмних продуктів кібербезпеки; використовувати найефективніші методи криптографічних перетворень, впроваджувати та експлуатувати інфраструктуру відкритих ключів; проводити розслідування інцидентів безпеки та володіти навичками цифрової криміналістики.
Навчаючись на нашій кафедрі ви зможете працювати у сфері кібербезпеки на посадах:
При добросовісному навчанні випускники кафедри зможуть побудувати свою професійну кар’єру та отримувати високооплачувану заробітну платню, яка надасть в майбутньому фінансову незалежність
Для підготовки таких висококваліфікованих фахівців ми розробили і втілили в навчальний процес інноваційний зміст навчання. Для цього відповідно до вимог компаній-партнерів кафедри підготовка студентів проводиться теоретично та практично, де 70% навчальних занять, проводиться практично з використанням сучасного обладнання, програмного забезпечення та програмно-апаратних комплексів. Саме такий підхід дозволяє оволодіти такими знаннями та навиками з Систем та технологій кібербезпеки для реалізації найсучаснішої концепції “Імунної системи захисту корпоративних інформаційних систем”:
Підписані кафедрою договори про співпрацю, з такими компаніями-партнерами як ІВМ, CISCO, ESET, EUROTELECOM, ІNTRASYSTEMS, Світ-ІТ, SEETON, свідчить про необхідність підготовки фахівців з інформаціної та кібернетичної безпеки, які знають все теоретично та практично для впровадження та супроводу інформаційних систем забезпечення кібербезпеки підприємства.
Втілення інноваційного змісту навчання на кафедрі відбувається завдяки науково-педагогічному персоналу кафедри, які є професіоналами та практиками в галузі кібербезпеки. Колектив кафедри займається нарощуванням наукового потенціалу про що свідчить динаміка кількості доцентів та професорів кафедри. Для проведення практичних занять ми запрошуємо професіоналів практиків від компаній-партнерів, які практично показують роботу діючих систем забезпечення кібербезпеки, проводять тренінги та CTF-змагання з кібербезпеки. Саме такий підхід дозволяє отримувати якісне навчання студентам нашої кафедри, отримувати теоретичні знання та практичні навики, проводити наукові дослідження які відповідають сучасним викликам в галузі кібербезпеки.
Для отримання таких результатів на кафедрі створено сучасні навчальні лабораторії.
Навчальна лабораторія АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР КОМПЕТЕНЦІЙ IBM «КІБЕРПОЛІГОН». Основу кіберполігону складає SECURITY OPERATION CENTER, який поєднує в собі фахівців, відповідні технології та процеси для забезпечення кібербезпеки корпоративної інформаційної системи.
В начальний процес в даній лабораторії втілено технології ІВМ та інших провідних ІТ-компаній –партнерів кафедри, а саме:
Навчальна лабораторія КРИПТОГРАФІЧНОГО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ НА БАЗІ ТЕХНОЛОГІЙ КОМПАНІЇ «АВТОР». Дана лабораторія обладнана засобами криптографічного захисту: апаратними шифраторами, програмними ІР шифраторами, центром сертифікації ключів. Все це забезпечує проведення практичних занять щодо побудови, адміністрування та використання систем криптографічного захисту: розгортання віртуальних приватних мережі (VPN), застосування технології електронного цифрового підпису, інфраструктури відкритих ключів, які необхідні фахівцям при роботі з програмно-технічним комплексом Центр сертифікації ключів «CryptoKDC», для системи управління доступом до інформаційних ресурсів, системи засобів захисту IP-трафіку «CryptoIP», систем правового електронного документообігу (СПЕД), системи двухфакторної авторизації, організації захищеного віддаленого доступу до корпоративної мережі, авторизація користувачів в корпоративній мережі.
Завдяки співпраці з компанією ESET в даній лабораторії розгорнуто систему захисту кінцевих точок корпоративної інформаційної системи на базі технології Security Management Center. Даний комплекс дозволяє виявляти та протидіяти загрозам під час захисту кінцевих точок через єдину консоль управління захистом підприємства. Завдяки передовим рішенням ESET ми втілюємо на заняттях найкращі технології світового рівня в інноваційний процес навчання.
Таким чином, все це дозволяє студентам опановувати практичні навики з адміністрування мереж та управління захистом кінцевих точок корпоративних інформаційних систем.
Робота зазначених комплексів дозволяє працювати як в самій лабораторії так і в режимі віддаленого доступу.
Навчальні дисципліни кафедри дозволяють отримати міжнародні сертифікати компаній-партнерів кафедри ІВМ, CISCO, Тenable. Отримані сертифікат підтверджують високий рівень теоретичних знань і практичних умінь компетенцій компаній – партнерів при роботі на обладнанні останнього покоління та гарантують отримання робочого місця із достойною заробітною платою від 15000 до 45000 гривень.
Кафедра організовує і проводить навчальні практики у компаніях партнерах кафедри - потенційних роботодавців: на 2-му курсі – ознайомча; на 3-му курсі – виробнича; на 4-му курсі –переддипломна.
Всі види практики надають студентам можливості отримання первинних знань про професію; набуття теоретичних знань і практичних умінь виконання майбутніх службових обов’язків; практичного застосування та удосконалення набутих на кафедрі теоретичних знань і практичних умінь і навиків на виробництві компаній – партнерів кафедр.
Це дає можливість студенту краще зрозуміти суть спеціальності, за якою він навчається, та набути практичного досвіду роботи у компаніях і показати себе з кращого боку, щоб компанія була зацікавлена взяти його на роботу.
Динаміка набору за три роки показує престижність спеціалізації кафедри і те, що саме наша кафедра готує востребуваних фахівців з кібербезпеки на ринку праці.
Тільки нашою системою навчання закладено – хто добросовісно навчається гарантовано отримає робоче місце. Так наші випускники працюють в таких компаніях як ІВМ, CISCO, ESET, EUROTELECOM, ІNTRASYSTEMS, Світ-ІТ.
Щоб вступити на 1 курс, необхідно скласти Національний мультипредметний тест з наступних дисциплін: українська мова; математика, історія України, а також завантажити під час подання заяви Мотиваційний лист.
Для вступу на 2-й або 3-й курс необхідно мати диплом молодшого спеціаліста (фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра) та скласти Національний мультипредметний тест з української мови та з іншого предмету на вибір, а також завантажити під час подання заяви Мотиваційний лист.
Для вступу до магістратури на бюджет необхідно скласти фаховий іспит зі спеціальності та завантажити під час подання заяви Мотиваційний лист. При виборі контрактної форми навчання – достатньо лише Мотиваційного листа.
БАКАЛАВР (Денна форма навчання) - 33 150 грн. на рік
МАГІСТР (Денна форма навчання) - 42 360 грн. на рік
Приймальна комісія: (044) 2488593, 2492591
Завідувач кафедри Гайдур Галина Іванівна
Тел: (044) 249 29 17
Моб: (067) 345 33 38
Email: ikbdut@gmail.com