Студенти пройдуть стажування в технічній дирекції «Київстар»

19:51, 14-02-2014

Майбутні фахівці в галузі інформаційних технологій отримали унікальну можливість пройти стажування за фахом в «Київстар».

У конкурсі на проходження річного стажування для студентів, що спеціалізуються в галузі інформаційних технологій, взяли участь більше 200 кандидатів. Для проходження стажування були відібрані 6 чоловік. Більшість кандидатів навчаються в одному з технічних вузів: НТУУ «КПІ», Національний авіаційний університет, Державний університет телекомунікацій.

Конкурс складався з декількох етапів. На першому кандидати проходили індивідуальну співбесіду, за підсумками якої їм було запропоновано виконати ряд тестів на виявлення закономірності в числовій інформації та вміння аналізувати інформацію. Студентів, що пройшли цей етап, запрошували на бліц-інтерв'ю, завдяки якому визначався напрямок стажування. Також їм давалися технічні тести за напрямками, які кандидати повинні були вирішити. Після складання тестів на них очікували співбесіда з ключовими фахівцями та керівниками, відбір і досить інтенсивне навчання в компанії.

Стажування для молодих фахівців буде продовжуватися рік. По закінченні цього часу можна буде побачити динаміку зростання професійних знань і компетенцій кожного стажера, і, що важливо, їх інтерес до роботи. Кращим стажерам після закінчення ВНЗ компанія буде пропонувати роботу.

Анна Кулаковська, начальник відділу підбору персоналу: «Наше завдання – з самого початку визначити потенціал фахівця-початківця і направити його в потрібне русло. Ми звертаємо увагу на здатність навчатися, орієнтацію в профільних предметних галузях, які їм викладають, на бажання розвиватися в обраному напрямку. У цілому, зазначу, що наші кандидати на стажування продемонстрували дуже непоганий рівень знань. Звичайно, залежно від ВНЗ рівень базової теоретичної підготовки відрізняється, і це помітно під час технічного інтерв'ю. Наприклад, традиційні ВНЗ, де історично були сильні факультети автоматики і кібернетики, і зараз продовжують готувати добрих фахівців».

Потрапляючи в «Київстар», студенти занурюються в атмосферу компанії світового рівня, яка входить у велику групу «ВимпелКом», знайомляться з її організацією, бачать, яка увага приділяється кожному працівнику, а також свої власні перспективи. Стажер отримує неоціненний досвід і впевненість у майбутньому кар'єрному зростанні.

Основні знання студенти отримають в галузі IТ-інфраструктури: підтримка серверів, дискових масивів, операційних систем, баз даних, корпоративної мережі. Крім цього, вони вивчатимуть і предметну галузь: як працює бізнес-модель оператора, що таке білінгова система, яку роль відіграє система управління підприємством, що таке система взаємовідносин з клієнтами, CRM-система. До того ж, як зазначає директор з інформаційних технологій «Київстар» Андрій Піший: «Стажування в «Київстар» – це величезні можливості. У нас є фахівці, які приходили на стажування відразу після закінчення університету і через два-три роки ставали керівниками невеликих робочих груп,деякі виросли до керівників напрямів. У нас молодий колектив, і ми радо вітаємо нових співробітників».