XL

Державний університет
інформаційно-комунікаційних
технологій

В США створили штучний інтелект, здатний до критичного мислення

12:47, 13-09-2024

Розробники американської компанії OpenAI створили модель штучного інтелекту, здатного мислити і навіть перевіряти самого себе на помилки, пише Financial Times.

Продукт має кодову назву Strawberry та офіційну – OpenAI o1. Він є частиною сімейства, що включає дві версії: o1-preview і o1-mini, причому остання розроблена як менша і більш ефективна, призначена в першу чергу для генерації коду.

Моделі створені для вчених і розробників, а не для звичайних користувачів.. Вони значно перевершили існуючі моделі, такі як GPT-4o, на відбірковому іспиті до Міжнародної олімпіади з математики, де набрали 83% проти 13% у останньої. Від інших моделей генеративного ШІ нова відрізняється тим, що має здатність “перевіряти себе”, витрачаючи додатковий час на розгляд різних аспектів запиту перед тим, як відповісти.

Міра Мураті, головний технічний директор компанії, вважає, що ці моделі також відкрили нові можливості для розуміння того, як працює ШІ. Науковці можуть бачити, як мислить модель і спостерігати за її розумовим процесом, крок за кроком.

Для вирішення завдань нові можелі використовують техніку під назвою навчання з підкріпленням. Вони потребують більше часу для аналізу запитів, що робить їх більш дорогими, ніж моделі GPT, але є більш послідовними і витонченими у своїх відповідях.

«Наразі він вивчає різні стратегії для відповіді на ваш запит. І якщо він розуміє, що це не те, він шукає інші стратегії. Якщо він розуміє, що припустився помилки, він може виправити її», - каже Марк Чен, провідний дослідник проекту.

Для таких додатків, як пошук в Інтернеті, з яким OpenAI експериментує за допомогою інструменту SearchGPT, цей набір моделей може відкрити «нову парадигму пошуку», уможлививши кращі дослідження та пошук інформації. Експерти галузі вважають, що навчання комп'ютерного програмного забезпечення проводити покрокові міркування і планувати наперед є важливими віхами у винаході штучного загального інтелекту - машин з когнітивними здібностями, подібними до людських.

Наразі OpenAI o1 доступна для передплатників ChatGPT Plus та Team, а доступ для корпоративних та освітніх користувачів буде відкрито наступного тижня.

Нагадаємо, що кафедра Штучного інтелекту ДУІКТ оснащена сучасним апаратним та програмним забезпеченням, що надає студентам можливість отримати практичні вміння і навики зі спеціальності. Ми готуємо висококласних фахівців з розробки інформаційних технологій для управління інформаційними системами і процесами різного призначення.

Завідувач кафедри - д.т.н., доцент Зінченко Ольга Валеріївна

Email: ZinchenkoOV@gmail.com