Студентів відраховуватимуть із закладів освіти за відмову від проходження базової військової підготовки

10:28, 26-06-2024

У п’ятницю, 21 червня, Кабінет міністрів України ухвалив постанову №734  про затвердження Порядку проведення базової загальновійськової підготовки громадян України, які здобувають вищу освіту, та поліцейських.

Згідно з документом, базову підготовку мають пройти:

• усі громадяни України чоловічої статі, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти
  • курсанти військових ВНЗ, військових навчальних підрозділів вищої освіти, курсанти ВНЗ зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських
  • поліцейські під час проходження первинної професійної підготовки в навчальних закладах зі специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських.

Для жінок проходження вишколу є добровільним.

Від проходження базового військового вишколу звільняються громадяни, які:

• визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
  • до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • проходили військову службу;
  • мають сертифікат про проходження базової підготовки та здобуття військово-облікової спеціальності.

Базова військова підготовка вводиться як окрема навчальна дисципліна і складається з теоретичної підготовки в обсязі трьох кредитів ЄКТС та практичної підготовки в обсязі семи кредитів ЄКТС. Вишкіл проводитиметься у закладах вищої освіти усіх форм власності.

Для здобувачів вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти теоретична підготовка вводиться на другому році навчання, а для здобувачів вищої освіти на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра та освітнього ступеня молодшого бакалавра - на першому році навчання.

Після опанування теоретичної підготовки вводиться практична підготовка строком до одного місяця протягом травня - жовтня під час канікулярної відпустки.

Відмова студентів, які досягли 18 років і визнані військовозобов'язаними, від проходження практичної підготовки базової підготовки є підставою для відрахування із закладу освіти.