Студенти кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою ДУІКТ успішно захистили кваліфікаційні бакалаврські роботи

09:11, 18-06-2024

З 10 по 15 червня на кафедрі УІКБ відбувся захист кваліфікаційних робіт випускників бакалаврської освітньої програми.

На захисті було представлено широкий спектр досліджень з актуальних питань управління інформаційною та кібернетичною безпекою. Студенти досліджували теми, що мають значний практичний вплив на розвиток сучасної галузі ІТ та кібербезпеки, зокрема:

• Методи й засоби виявлення і протидії кіберзагрозам компанії: аналіз актуальних кіберзагроз, таких як DDoS-атаки, зловмисне ПЗ, фішинг, викрадення даних, АРТ-атаки, і розробка ефективних методів їх нейтралізації.
  • Забезпечення безпеки Інтернету речей (ІоТ): впровадження комплексу заходів і технологій для захисту пристроїв ІоТ (камер, банкоматів, офісної і побутової техніки, «розумних» систем) і мереж, які вони використовують.
  • Розробка систем захисту критичної інформаційної інфраструктури: дослідження принципів і методів побудови надійних систем захисту інформації на об'єктах критичної інфраструктури, таких як енергетичні системи, транспортні мережі, фінансові установи тощо.
  • Дослідження технологій безпеки хмарних обчислень: оцінка ризиків кібербезпеки, пов'язаних з використанням хмарних сервісів, аналіз загроз і розробка комплексу заходів для їх мінімізації.
  • Запобігання  і протидія  атакам соціальної інженерії в корпоративному секторі: встановлення специфіки сучасних соціоінженерних методів і вибір методів їх запобігання і протидії, зокрема моніторинг дій і навчання персоналу, пентестинг тощо.

Під час захисту кваліфікаційних робіт студенти продемонстрували:

• ґрунтовні знання та розуміння теоретичних основ інформаційної та кібербезпеки;
  • володіння навичками наукового дослідження в галузі ІТ і захисту інформації;
  • здатність чітко та змістовно презентувати результати власних досліджень;
  • вміння аргументувати і відстоювати своє наукове бачення.

Екзаменаційна комісія високо оцінила рівень підготовки випускників та їхні кваліфікаційні роботи. Більшість робіт отримали рекомендації до публікації у наукових фахових виданнях.

Результати захисту підтвердили, що випускники кафедри УІКБ ДУІКТ володіють необхідними знаннями і навичками для зустрічі з новими професійними викликами і плідної праці в галузі інформаційної та кібербезпеки.

За статистикою, студенти кафедри УІКБ мають високі шанси на працевлаштування. Так, у попередні роки 75% випускників кафедри знайшли роботу в ІТ-сфері протягом 6 місяців після завершення навчання. Провідні українські й міжнародні компанії, такі як «ІТ спеціаліст», «Smart-technologies», ДП «ЕС ЕНД ТІ УКРАЇНА», “РЕАЛЛАЙН” і багато інших, зацікавлені у працевлаштуванні кваліфікованих молодих спеціалістів, які отримали освіту в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій.

Вітаємо випускників кафедри УІКБ ДУІКТ з успішним захистом кваліфікаційних робіт і бажаємо їм успіхів у подальшій професійній діяльності!