В ДУІКТ відсвяткували Всесвітній день електрозв’язку та інформаційного суспільства

11:35, 17-05-2024

Щорічно 17 травня у 193 країнах світу відзначають день заснування Міжнародного телеграфного союзу та підписання перших міжнародних договорів у цій галузі – Міжнародної телеграфної конвенції та Регламенту телеграфного зв’язку.

День електрозв’язку та інформаційного суспільства — професійне свято всіх програмістів, системних адміністраторів, інтернет-провайдерів, веб-дизайнерів, редакторів інтернет-видань та всіх фахівців, зайнятих у сфері інформаційних технологій.

Державний університет інформаційно-телекомунікаційних технологій також приєднався до святкування - з цієї нагоди в актовій залі закладу відбувся урочистий концерт, відвідати який могли всі бажаючі.

В ході заходу державний секретар Міністерства освіти і науки України Максим Ярмистий привітав колектив ДУІКТ і вручив подяку від відомства в.о. ректора Володимиру Шульзі. Своєю чергою очільник закладу виступив з урочистою промовою і вручив Подяки ректора науково-педагогічним працівникам, фахівцям і здобувачам вищої освіти.

Відзнаки за багаторічну сумлінну працю, зразкове виконання своїх службових обов’язків, значний внесок у розбудову ДУІКТ, досягнення у педагогічній, науковій діяльності та у підготовці висококваліфікованих фахівців отримали 54 працівника університету.

– Саме ви сьогодні стоїте в авангарді цифрової трансформації України. Повноцінна післявоєнна відбудова країни неможлива без вас – висококласних фахівців у сфері інформаційних технологій і телекомунікацій. Важливою частиною нашої діяльності також є оновлення стратегії університету, адаптація управлінської структури і навчального процесу до нинішніх непростих умов.

Повномасштабна війна негативно впливає на всю вищу освіту, зокрема спричиняє скорочення бюджетних місць, зниження доходів населення, загострення конкуренції на ринку праці, значне посилення «освітньої міграції» тощо. За таких обставин дуже важливо, щоб всі правильно і чітко розуміли, що буде далі та які основні пріоритети. Наша головна мета – вивести ДУІКТ у трійку кращих ІТ університетів України, – зазначив Володимир Шульга.

Також очільник вишу поділився планами на майбутнє:

• збереження кадрового і наукового потенціалу Університету. Ректорат вже звернувся до МОН України і добився того, щоб ДУІКТ було визнано критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Крім того, в планах постійно інвестувати в людський капітал і покращувати матеріально-технічну базу університету за рахунок зароблених грошей;
  • створення «цифрового кампусу», що об’єднає в єдину мережу інститути, кафедри, гуртожиток, адміністрацію та бібліотеку;
  • розширення можливостей для академічної мобільності викладачів і студентів, а також поява мотиваційних стимулів для науковців і здобувачів вищої освіти за публікації та винаходи. Певні зрушення в цьому напрямі вже є: на початку травня троє студентів зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування» пройшли стажування в Данії за програмою «Молоді студентські таланти сфери енергоефективності»;
  • гарантована підтримка студентських ініціатив і самоврядування;
  • розвиток активної співпраці з міжнародними і національними профільними закладами вищої освіти, організаціями, фондами, інституціями та установами. Цей процес вже запущено, результатом чого стали перші договори про співпрацю, що істотно розширюють можливості викладачів і студентів у сфері освіти і науки.

Більше фото нагородження дивіться у фотогалереї

Більше фото з концерту дивіться у фотогалереї