ПОРЯДОК ДІЙ у разі отримання сигналу «Повітряна тривога» в Державному університеті телекомунікацій

13:20, 09-09-2022

Загальні положення:

1. Сигнал «Повітряна тривога» подається включенням сирен (гудків) з метою попереджається населення про небезпеку ураження противником.

2. Тривалість звучання сигналу «Повітряна тривога» становить від двох до п’яти хвилин.

3. При сигналі «Повітряна тривога» об’єкти припиняють роботу, у навчальних закладах припиняються заняття і всі прямують в захисні споруди цивільного захисту.

4. Учасники освітнього процесу повинні:

• бути ознайомлені з місцем розташування захисних споруд (укриття), а також «Порядком дій у разі отримання сигналу «Повітряна тривога»;
  • пройти інструктаж (вступний, первинний) з питань охорони праці в Університеті з підписом в Журналі реєстрації інструктажів здобувачів вищої освіти з питань безпеки життєдіяльності.

5. Під час евакуації до укриття учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників Університету (викладач, керівник підрозділу).

Порядок дій при отриманні сигналу «Повітряна тривога»:

1. Відповідальна особа (сторож, черговий по гуртожитку) у разі надходження сигналу «Повітряна тривога», вмикає наявну систему оповіщення Університету.

2. Викладач (керівник підрозділу) повинен:

• сповістити учасників освітнього процесу (студентів, працівників Університету) про загрозу та припинити навчальне заняття (роботу);
  • організувати переміщення студентів (працівників Університету) в укриття згідно з планом укриття, затвердженого ректором;
  • вимкнути світло, електричні прилади та обладнання в приміщенні;
  • скоординувати переміщення учасників освітнього процесу до укриття.

3. Всі повинні взяти засоби індивідуального захисту, документи та особисті речі.

4. Учасники освітнього процесу, які знаходяться на подвір’ї Університету, в коридорах, під час сигналу «Повітряна тривога», повинні самостійно рухатися до найближчого укриття.

5. В укритті викладач (керівник підрозділу), повинен допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.

6. Під час переміщення до укриття необхідно враховувати наявність осіб з обмеженими фізичними можливостями. У випадку присутності студентів з обмеженими фізичними можливостями — попередньо проводити з ними навчання та бесіди, передбачити швидке та спокійне їх переміщення.

7. Під час перебування в укритті відповідальні особи здійснюють необхідну підтримку усіх учасників освітнього процесу та контроль за порядком.

8. Після оголошення сигналу про «Відбій повітряної тривоги»:

• відповідальна особа подає короткий дзвінок про «Відбій повітряної тривоги»;
  • викладач (керівник підрозділу) забезпечують вихід з укриття усіх учасників освітнього процесу;
  • відновлюється навчальний процес (робота).