Соціологи на виробничій практиці

13:36, 28-02-2021

Залучення студентів до проходження соціологічної практики, їх орієнтація на проведення самостійних досліджень є невід’ємною частиною навчального процесу. З метою закріплення і розширення знань, отриманих студентами третього курсу спеціальності «Соціологія» під час вивчення дисципліни «Методи збору та аналізу соціологічної інформації», придбання необхідних практичних навичок роботи за фахом соціологи групи СТД-31 вийшли на виробничу практику.

Оскільки практична підготовка сприяє розвитку самостійної роботи студентів, в процесі проходження виробничої практики на базі компанії-партнера кафедри соціології - «Смарт-Дата-Сервіс» (CDC) студенти вчаться самостійно відбирати і систематизувати інформацію в рамках поставлених перед ними завдань; застосовувати на практиці отримані знання; вивчати соціальні технології, які використовуються в рамках конкретного дослідження; розвивати навички роботи в колективі; здійснювати самоконтроль.

Однією з пріоритетних вимог потенційних роботодавців сьогодні є професійна компетентність соціолога. Проходження виробничої практики дозволяє студенту оцінити рівень своєї компетентності та визначити необхідність його коригування в процесі навчання.

В цілому можна говорити, що засвоєння навичок проведення соціологічного дослідження стає невід’ємним елементом підготовки «бакалавра» з соціології. Тому студенти демонструють високу зацікавленість у безпосередній участі в проведенні дослідження. Дослідницькі завдання дозволяють конкретизувати отриманні під час навчання знання, що сприяють формуванню у студентів компетентностей, затребуваних партнерами-роботодавцями кафедри.

Основним завданням виробничої практики соціологів є відпрацювання елементарного дослідного циклу: постановка проблеми, визначення об’єкта і предмета дослідження, формулювання мети, завдань та гіпотез, і перевірка результатів на масиві самостійно зібраних даних. Розробка навчального дослідження є логічним продовженням курсу «Методи збору і аналізу соціологічної інформації».

Кафедра Соціології

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси