Є обережне припущення, що відкриті гравітаційні хвилі

13:02, 21-01-2016

Групою дослідників з міжнародного наукового співтовариства LIGO (лазерно-інтерферометрична гравітаційно-хвильова обсерваторія), виявлені гравітаційні хвилі, якщо дана інформація виявиться правдивою, то це буде одне з найважливіших відкриттів фізики в минулому столітті.

Нагадаємо історію питання: гравітаційні хвилі вперше були передбачені в загальній теорії відносності Ейнштейна в 1916 році, коли ще не існувало технологій, необхідних для їх виявлення. Їх існування було побічно доведено при вивченні пульсара PSR B1913+16 (за відкриття пульсара вчені були нагороджені Нобелівською премією з фізики у 1993 році).

Для експериментального виявлення гравітаційних хвиль космічного походження в 1992 році був запропонований проект реалізації лазерно-інтерферометричної гравітаційно-хвильової обсерваторії (LIGO). Авторами проекту були Кіп Торн, Рональд Дрівер з Каліфорнійського технологічного інституту і Райнер Вайс з Массачусетського технологічного інституту. Проект фінансується американським Національним науковим фондом, досягаючи за вартістю 620 млн. доларів.

Спеціалізація: Управління інформаційною безпекою

Фахівці з Управління інформаційною безпекою – це еліта інформаційної безпеки, менеджери безпеки інформації вищої ланки. Ці фахівці розуміються як з техничних питань захисту інформації, так й з питань організації роботи колективу, добре розуміють управлінські, законодавчі та економічні аспекти захисту інформації. До сфери специфічних знань та навичок спеціалізації відносяться: основні поняття кібернетичної безпеки, систем технічного захисту інформації, управління проектами, управління ризиками, нормативно-правова база діяльності, управління інцидентами, аудит інформаційної безпеки, інформаційне протиборство, менеджмент та психологія управління.

Спеціалізація: Управління інформаційною безпекою