Ратифіковано Конвенцію МОП про основні цілі та норми соцполітики

13:39, 25-02-2016

Верховна Рада України 16 вересня 2015 року прийняла за основу і в цілому Закон України «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці про основні цілі та норми соціальної політики № 117» (№ 0055). За відповідний законопроект проголосували 237 народних депутатів.

«Конвенція, зокрема, передбачає вжиття заходів на міжнародному, регіональному або національному рівнях для сприяння прогресу в таких сферах, як охорона здоров’я, житлове будівництво, забезпечення продовольством, освіта, піклування про добробут дітей, становище жінок, умови праці, поліпшення умов життя в сільських районах, захист прав трудових мігрантів та соціальне забезпечення», ‑ розповів Міністр соціальної політики Павло Розенко.

Зокрема, Конвенцією заохочується встановлення мінімальної заробітної плати в колективних договорах. Документом передбачено, що у разі відсутності відповідних домовленостей про встановлення мінімальної зарплати в колективних договорах, необхідно вжити відповідних заходів з метою забезпечення встановлення мінімальних ставок заробітної плати шляхом проведення консультацій з представниками роботодавців і працівників, включаючи представників їхніх відповідних організацій, де такі є.

Передбачено також, що заробітна плата зазвичай виплачується тільки законними засобами платежу.

У Конвенції також наголошується, що при встановленні прожиткового мінімуму беруться до уваги такі основні сімейні потреби трудящих, як продукти харчування та їх калорійність, забезпечення житлом, одяг, медичне обслуговування та освіта.