XL

Державний університет
інформаційно-комунікаційних
технологій

Нерівна конкуренція: світові зірки налякані можливостями штучного інтелекту

09:35, 06-08-2024

Можливості штучного інтелекту розширюються буквально щодня. Так, за кордоном вже існують компанії, що спеціалізуються на створенні музики за допомогою новітніх технологій. Щоправда, така творчість прийшлася до смаку не всім. Всесвітньо відомі виконавці Біллі Айліш, Нікі Мінаж, Стіві Вандер та десятки інших артистів написали відкритий лист, у якому попередили, що штучний інтелект «саботує творчість», створюючи музику на основі чужих пісень.

Витрачати величезну кількість творчої праці на імітацію – це не креатив. Це крадіжка, – обурилася кантрі-музикантка Тіфт Меррітт. Артистка додала, що такими темпами штучний інтелект просто витіснить реальних музикантів із ринку. З її думкою погоджуються і великі компанії звукозапису, серед яких Sony Music, Universal Music Group і Warner Music. Остання у червні подала до суду на компанію Suno, яка створює музику за допомогою штучного інтелекту, пише Reuters.

Зазначається, що претензії музичних лейблів повторюють звинувачення письменників, новинних видань, музичних видавців та інших у гучних судових позовах щодо авторських прав щодо чат-ботів, таких як ChatGPT від OpenAI та Claude від Anthropic, які використовують генеративний штучний інтелект для створення тексту. Ці позови наразі на початковій стадії. Все це стає низкою питань для судів. Серед іншого, чи повинен закон робити винятки для використання штучним інтелектом матеріалів, захищених авторським правом, для створення чогось нового, – йдеться у публікації.

Компанії, які займаються штучним інтелектом і виступають відповідачами у справі, стверджують, що в їхніх продуктах сумлінно використовуються творіння людини і що будь-яке рішення суду про інше матиме катастрофічні наслідки для потенційно прибуткової індустрії штучного інтелекту. Також у Suno заявили, що закон США про авторське право захищає звукозаписи, які «імітують» іншу записану музику.

До інтеграції штучного інтелекту в різноманітні галузі нашого життя можна ставитися по-різному, втім, неможливо сперечатися з тим, що ці технології вже почали змінювати світ і зупинити цей процес неможливо. Куди краще - опанувати їх, аби йти в ногу з часом і бути одним з тих, хто використовує технологічний прогрес для створення дійсно корисних речей. Кафедра штучного інтелекту Державного уніерситету інформаційно-комунікаційних технологій готує висококласних фахівців з ШІ і надає студентам усі можливості для майбутнього працевлаштування в провідних компаніях галузі.

Запрошуємо на навчання!