В клубі комп’ютерної електроніки першокурсники ДУІКТ трансформують старі маршрутизатори у медіа-сервери

13:16, 17-05-2024

У середу, 15 травня, на кафедрі Комп'ютерної інженерії ДУІКТ відбулося заняття гуртка “Клуб Комп'ютерної електроніки”. Учасники, більшість з яких є першокурсниками різних спеціальностей, мали можливість спробувати себе у ролі комп'ютерних інженерів, зокрема мережевих спеціалістів.

Один із студентів приніс на заняття свій старий маршрутизатор відомої моделі TP-Link, яка вже не використовується через обмежену потужність. Маршрутизатор можна було б використовувати для вузькоспеціалізованих завдань, де не потрібно багато пристроїв, тому учасник вирішив використовувати його для домашнього сервера.

У майбутніх проєктах гуртка планується створення медіа-сервера на базі Orange Pi, для чого маршрутизатору потрібно було розширити функціонал. Оскільки маршрутизатор призначений для домашнього використання та автоматичного налаштування, цього було недостатньо для наших цілей. Тому було вирішено встановити прошивку OpenWRT, яка дозволяє використовувати маршрутизатор на повну потужність, включаючи режим відкриття SSH для функціоналу медіа-сервера.

Учасники не лише налаштували маршрутизатор для роботи, а й значно розширили його можливості для використання в інших цілях. Незважаючи на обмежену потужність, маршрутизатор все ще функціонує, а програмне забезпечення OpenWRT значно розширює його функціонал.

Учасники без вагань встановили прошивку OpenWRT, яка є загальнодоступною для більшості побутових маршрутизаторів. Після встановлення вдалося без проблем увімкнути SSH для подальших ідей з медіа-сервером, запропонованих одним з учасників.

Цей приклад ще раз доводить, що рівень підготовки, який надається студентам ДУІКТ дозволяє без проблем вирішувати практичні завдання в сфері ІТ навіть першокурсникам. Участь в  гуртку студентів інших спеціальностей університету в повній мірі відображає широкий горизонт міждисциплінарної підготовки в університеті.

Відвідати гурток можна щосереди, о 13:30, в ауд. 0-25, а отримувати оновлення про актуальні події- приєднавшись до нашої групи в Telegram  за посиланням або за QR-кодом.

КЛУБ КОМП’ЮТЕРНОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ

Чекаємо на кожного студента Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій, незалежно від спеціальності та напряму підготовки. Також, запрошуємо долучитися до нас і майбутніх студентів, аби впевнитись - спеціальність Комп’ютерна інженерія є актуальною та затребуваною як ніколи раніше.

Наша мета - надати корисний досвід та допомогу у застосуванні знань на практиці, а також сприяти обміну досвідом між студентами та заводити нові знайомства.