XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Переваги навчання на кафедрі Управління інформаційною та кібернетичною безпекою

17:58, 06-11-2023

2.11.2023 р. в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій було проведено заслуховування завідувача та науково-педагогічних працівників кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою щодо змісту і якості навчання відповідно до освітньої програми першого рівня вищої освіти (бакалаврів) «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою».

На заслухованні були присутні представники керівництва університету, директори і  завідувачі кафедр  Навчально-наукових інститутів - Інформаційних технологій, Захисту інформації, Телекомунікацій і Менеджменту та підприємництва.

З доповідями виступили:

Завідувач кафедрою: ЛЕГОМIНОВА СВIТЛАНА ВОЛОДИМИРIВНА

Доктор економічних наук, професор


В доповіді основне завдання визначено, як підготовка кваліфікованих фахівців з управління інформаційною та кібербезпекою відповідно до потреб реального сектору економіки, які спроможні знайти робоче високооплачуване місце або під час навчання, або відразу після  закінчення.

Унікальність освітніх програм, за якими кафедра навчає здобувачів вищої освіти, полягає в тому, що їх зміст  сформований на основі аналізу наявних споріднених вітчизняних і зарубіжних освітніх програм, а також  – віддзеркалює стратегію розвитку Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій щодо сутності та особливостей сучасної управлінської діяльності у кібербезпеці.

Управління інформаційною безпекою відповідно до основного напряму в професійній діяльності кафедри, передбачає розроблення системи управління інформаційною безпекою, комплексної системи захисту інформації, розроблення заходів та засобів технічного захисту інформації, аналіз та формування специфікацій вимог безпеки до інформаційної системи, аудит та сертифікацію, впровадження електронного документообігу, контроль за виконанням персоналом нормативних вимог.

Управління інформаційною безпекою у сфері кібербезпеки розглядається у виконанні: нормативних, організаційних, технічних та контрольних аспектів забезпечення кібербезпеки.

Було показано на прикладах сфера працевлаштування випускників кафедри і потенційні посади, які можуть обіймати провідних вітчизняних та зарубіжних IT- компаніях. Наглядною успішною роботою кафедри є достойне працевлаштування випускників - магістрів 2022, 2023 року. Представники компаній-партнерів кафедри беруть активну участь у навчальному процесі – організована співпраця з ними та зустрічі зі студентами, обговорюються зміни в програмах навчання. Ключові вимоги роботодавців включаються в оновлення змісту навчальних компонентів освітньої програми. Таким чином, реалізується інноваційний зміст навчання, суть якого полягає в тому, що студентів навчають як потрібно і тому що потрібно для гарантованого отримання першого високооплачуваного робочого місця. Компанії-партнери висловлюють подяку кафедрі за якісну підготовку студентів, що підтверджується успішним і вчасним виконанням студентами поставлених задач під час роботи/стажування.

Результатами роботи кафедри є значне збільшення набору студентів, що підтверджує плідну роботу науково-педагогічного персоналу кафедри. Набір студентів на кафедру збільшився в  порівнянні з 2019 роком майже в 3 рази.

Навчальний процес  кафедри спрямован на практичний зміст навчання – не менше ніж 50% на сучасному обладнанні, викладання навчальних дисциплін за спеціальністю з першого курсу, проведення виробничих практик та стажувань у відомих компаніях України.

Гарантом якості навчального процесу є інтелектуальний капітал кафедри: професійний склад науково-педагогічних працівників кафедри – висококваліфіковані вчені, які мають значний досвід роботи у науково-дослідній сфері, який сфокусований на сучасних аспектах кібербезпеки. Викладачі кафедри щорічно проходить підвищення кваліфікації, в результаті чого отримують відповідні сертифікати за напрямом підготовки фахівців на кафедрі.

В лабораторії кафедри представлений ситуаційний центр, який оснащений програмним забезпеченням, що дозволяє проводити аналіз, обробку та аудит інформаційної безпеки. Для цього використовуються також розташована SIEM-система. Студенти відточують свою наукову майстерність у студентських гуртках:  «Актуальні проблеми та перспективні напрями управління інформаційною та кібернетичною безпекою» і

«Технічні та організаційні аспекти захисту інформаційних систем і проведення аудиту стану інформаційної безпеки».

Кафедра постійно удосконалює  процес профорієнтаційної роботи, аналізуючи попередню вступну кампанію та планує нові організаційні заходи для заохочення майбутніх абітурієнтів до вступу.

Подальшою діяльністю кафедри щодо змісту і якості навчання відповідно до освітньої програми є:

  1. Теоретична і практична підготовка на кафедрі управління інформаційною та кібернетичною безпекою здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній-партнерів кафедри.
  2. Навчальні плани підготовки фахівців мають практичну професійно-орієнтовану спрямованість.
  3. Рівень підготовки студентів підтверджується сертифікатами компаній-партнерів кафедри. Кращі студенти отримують перше робоче місце в компаніях-партнерах з починаючи з 3 курсу.
  4. Реалізація впровадженої інноваційної освітньої моделі забезпечує підготовку конкурентоспроможних фахівців з управління інформаційною та кібернетичною безпекою, які повністю відповідають потребам сучасного ринку праці.

 

Доцент кафедри ЩАВІНСЬКИЙ Юрій Віталійович та асистент кафедри ТИЩЕНКО Віталій розкрили в своїх доповідях ключові складові змісту освітніх компонентів освітньої програми бакалаврату та поділились особливостям їх викладання.


Викладачі: ЩАВІНСЬКИЙ ЮРІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ

Доцент кафедри, кандидат технічних наук


ТИЩЕНКО ВІТАЛІЙ СЕРГІЙОВИЧ 

Асистент кафедри

Від науково-педагогчних працівників кафедри УІКБ були присутні: доцент Якименко Юрій Михайлович і асистент Запорожченко Михайло Михайлович

Після  заслуховування були задані питання завідувачу кафедри, на які були дані вичерпні професійні відповіді.

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.
Читайте також

Про кафедру

Кафедра Управління інформаційною та кібернетичною безпекою

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Управління інформаційною безпекою

Фахівці з Управління інформаційною безпекою – це еліта інформаційної безпеки, менеджери безпеки інформації вищої ланки. Ці фахівці розуміються як з техничних питань захисту інформації, так й з питань організації роботи колективу, добре розуміють управлінські, законодавчі та економічні аспекти захисту інформації. До сфери специфічних знань та навичок спеціалізації відносяться: основні поняття кібернетичної безпеки, систем технічного захисту інформації, управління проектами, управління ризиками, нормативно-правова база діяльності, управління інцидентами, аудит інформаційної безпеки, інформаційне протиборство, менеджмент та психологія управління.

Спеціалізація: Управління інформаційною безпекою

Фахівці з Управління інформаційною безпекою – це еліта інформаційної безпеки, менеджери безпеки інформації вищої ланки. Ці фахівці розуміються як з техничних питань захисту інформації, так й з питань організації роботи колективу, добре розуміють управлінські, законодавчі та економічні аспекти захисту інформації. До сфери специфічних знань та навичок спеціалізації відносяться: основні поняття кібернетичної безпеки, систем технічного захисту інформації, управління проектами, управління ризиками, нормативно-правова база діяльності, управління інцидентами, аудит інформаційної безпеки, інформаційне протиборство, менеджмент та психологія управління.

Переглядів: 455