Нова австралійська перемога. Новий рекорд – нові сонячні панелі із ефективністю 34,5%

09:52, 29-05-2016

Інженерам з Університету Нового Південного Уельсу (UNSW) першим вдалося розробити сонячні батареї, які дозволяють перетворювати до 34,5% сонячної енергії у електричну без допомоги концентратора.

А це означає, що австралійським вченим вдалося встановити новий світовий рекорд. Попередній рекорд належав зразку американської компанії Alta Devices і становив 24%.

Рекордсмени заявили, що і надалі працюватимуть для ще більшого зниження вартості сонячних панелей.

За словами професора Мартіна Гріна з UNSW, раніше вважалося, що такого рівня ефективності можна досягти лише через багато років. Він стверджує, що нещодавно німецький дослідницький інститут Agora Energiewende поставив за мету досягти 35% ефективності сонячних батарей без концентратора до 2050-го року.

Розмір сонячної батареї, створеної в Австралії, становить 28 квадратних сантиметрів. Вона складається з чотирьох шарів, кожен з яких вбирає енергію сонячного світла з максимальною ефективністю.

Вважається, що для батарей такої конструкції межа ефективності становить 53%, тож попереду ще багато рекордів. Наразі вони планують побудувати батарею розміром 800 квадратних сантиметрів. Батарея-рекордсмен Alta Devices була саме такого розміру.