Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   

Винайдені нові енергозберігаючі турнікети

13:57, 02-06-2015

Тисячі людей щодня проходять через турнікети при вході на залізничні станції та метро. Як стало відомо ProfiDom.com.ua, відразу в декількох дослідницьких центрах світу з'явилася ідея використовувати потік людей в якості інноваційного генератора енергії.

Японська компанія East Japan Railway Company вирішила оснастити кожен турнікет на залізничних станціях і в метро Токіо генераторами електроенергії. Одна така установка вже працює на вокзалі в токійському районі Сібуя: в підлогу під турнікетами вбудовані п'єзоелементи, які виробляють електрику від тиску і вібрації, яку вони отримують, коли люди наступають на них.

Інша технологія "енерго-турнікетів" вже використовується в Китаї і в Нідерландах. У цих країнах інженери вирішили використовувати не ефект натискання на п'єзоелементи, а ефект штовхання ручок турнікета або дверей-турнікетів. Концепція голландської компанії Boon Edam передбачає заміну стандартних дверцят при вході в торгові центри (які зазвичай працюють за системою фотоелемента і самі починають крутитися) на двері, які відвідувач повинен штовхати і таким чином виробляти електроенергію.

У голландському центрі Natuurcafe La Port такі двері-генератори вже з'явилися. Кожна з них виробляє близько 4600 кіловат-годину енергії на рік, що на перший погляд може здатися незначним, але служить непоганим прикладом альтернативної технології з вироблення електрики.

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Переглядів: 3 518
Вступ до магістратури
лише за ЄВІ
та вступним випробуванням


за спеціальністю 172 Електронні комунікації та радіотехніка