Вступ 2024: Заява вступника: як відслідкувати її статус і що він означає

09:28, 23-07-2024

Випускники, що беруть участь у вступній кампанії-2024, вже почали подавати заяви до обраних вишів. Дедлайном для цього етапу є дата 31 липня, а дізнатися його проміжні та остаточні результати можна в електронному кабінеті вступника або на сайті Вступ.ОСВІТА.UA.

З моменту подання документів до власне зарахування абітурієнта у ВНЗ, статус його заяви буде змінюватися декілька разів. Зокрема, вона може бути позначена як:

Зареєстровано в ЄДЕБО

Цей статус підтверджує факт подання заяви до обраного вступником закладу освіти.

Потребує уточнення вступником

Заяву прийнято закладом освіти до розгляду, але дані стосовно вступника потребують уточнення.

Одночасно з присвоєнням заяві цього статусу заклад освіти зазначає перелік даних, які потребують уточнення, та спосіб їх подання.

Водночас на сайті Вступ.ОСВІТА.UA цей статус має вигляд «Затримано».

Зареєстровано в закладі освіти

Заяву прийнято закладом освіти до розгляду та в установленому порядку приймається рішення про допуск (або відмову у допуску) вступника до участі в конкурсному відборі.

Відмовлено закладом освіти

Зареєстровану заяву вступника не допущено до участі у конкурсному відборі або у вступних випробуваннях на підставі рішення приймальної комісії.

У разі присвоєння заяві цього статусу заклад освіти зазначає причину відмови.

Скасовано вступником

Подана заява вважається такою, що не подавалась. Цей статус присвоюють заяві, якщо її скасовано вступником в особистому е-кабінеті до присвоєння заяві статусу «Зареєстровано у закладі освіти» або «Потребує уточнення вступником».

При цьому вступник має право подати нову заяву з такою самою пріоритетністю.

Скасовано вступником (без права подання нової заяви з такою самою пріоритетністю)

Подана заява, у якій встановлено пріоритетність, скасована вступником в особистому електронному кабінеті після присвоєння заяві статусу «Зареєстровано у закладі освіти» або «Потребує уточнення вступником», але до дати закінчення подання заяв.

При цьому вступник втрачає можливість подавати нову заяву з такою самою пріоритетністю.

Скасовано закладом освіти

Подана заява вважається такою, що не подавалась, якщо її скасовано закладом освіти за рішенням приймальної комісії, за умови виявлення закладом освіти технічної помилки, зробленої під час внесення даних до ЄДЕБО, що підтверджується актом про допущену технічну помилку.

Допущено до конкурсу

Подавача зареєстрованої заяви допущено до участі у конкурсному відборі на бюджетні місця або на навчання за контрактом.

Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)

Вступника допущено до участі у конкурсному відборі на навчання на контракті.

Статус присвоюється у таких випадках:

• вступник подав заяву до участі у конкурсному відборі тільки на контракт;
  • вступник у встановлені строки не виконав вимог для зарахування на навчання на бюджеті, але за рішенням приймальної комісії допущений до конкурсного відбору на контракт;
  • вступника зараховано за іншою заявою на навчання за державним або регіональним замовленням, але він також має право на зарахування на навчання за контрактом.

Рекомендовано до зарахування (навчання за державним (регіональним) замовленням)

Вступник пройшов конкурсний відбір та рекомендований до зарахування на навчання за бюджетні кошти.

У разі присвоєння заяві такого статусу для зарахування на навчання вступник повинен виконати вимоги для зарахування на бюджеті.

Виключено зі списку рекомендованих (навчання за державним (регіональним) замовленням)

Вступник втратив право бути зарахованим до закладу освіти на навчання на бюджеті у зв’язку з невиконанням вимог Порядку прийому або їх порушенням.

При присвоєнні заяві такого статусу заклад освіти обов’язково зазначає причину виключення.

Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)

Вступник пройшов конкурсний відбір та рекомендований до зарахування на навчання за контрактом.

У разі присвоєння заяві такого статусу для зарахування на навчання вступник зобов’язаний виконати вимоги до зарахування.

Виключено зі списку рекомендованих (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)

Вступник втратив право бути зарахованим до закладу освіти на навчання за контрактом у зв’язку з невиконанням вимог Порядку прийому або їх порушенням.

Деактивовано (у зв’язку із зарахуванням на навчання за державним (регіональним) замовленням)

Подана заява вважається такою, що не подавалась, якщо вступника включено до наказу про зарахування на навчання за державним або регіональним замовленням.

Включено до наказу (навчання за державним (регіональним) замовленням)

Наказом про зарахування вступника зараховано до закладу освіти на навчання на бюджеті.

Включено до наказу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)

Наказом про зарахування на навчання вступника зараховано до закладу освіти на навчання на контракті.

Скасовано зарахування

Цей статус означає, що зарахування вступника до закладу освіти скасовано.