Нарада з науково-педагогічними працівниками інституту щодо дотримання положень антикорупційного законодавство в Україні

12:18, 29-02-2016

26 лютого директором Навчально-наукового інституту захисту інформації Шевченко В.Л. було проведено консультативну та роз’яснювальну роботу з питань дотримання антикорупційного законодавства в Україні з метою запобігання та протидії корупції.

На нараді були присутні науково-педагогічні, та інші працівники кафедр інституту.

В ході наради були розглянуті наступні питання:

1. Особливості законодавчої бази України у системі запобігання і протидії корупції.
  2. Застосування превентивних антикорупційних механізмів, усунення наслідків корупційних правопорушень.
  3. Надано перелік основних нормативно-правових актів антикорупційного законодавства України:
  • Конституція України.
  • Закон України «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю» від 30 червня 1993 року №3341-XII.
  • Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією» від 18 квітня 2013 року №221-VII (зміни до ст.ст. 354, 368, 369, 370 КК України).
  • Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» від 14 травня 2013 року №224-VII.
  • Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» 7 квітня 2011 року №3207-VI .
  • Закон України «Про звернення громадян» від 2 жовтня 1996 року №393/96-ВР.
  • Закон України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723-XII.
  • Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року №2939-VI.
  • Закон України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 - 2017 роки» від 14 жовтня 2014 року №1699-VII.
  • Закон України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII.
  • Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» від  7 квітня 2011 року №3206-VI  (втратив чинність, крім положень щодо фінансового контролю, які втрачають чинність з початком роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування)
  • Закон України « Про Національне антикорупційне бюро України» від 14 жовтня 2014 року №1698-VII.
  • Указ Президента України від 21 жовтня 2011 року №1001, «Про Національну антикорупційну стратегію на 2011 - 2015 роки».
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 р. №950 «Про затвердження Порядку проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року №265 «Про затвердження Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015 - 2017 роки».
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2016 року №65 «Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців».
  • Кримінальний кодекс України, Розділ XVII, «ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ПОВ'ЯЗАНОЇ З НАДАННЯМ ПУБЛІЧНИХ ПОСЛУГ».
  • Кримінальний процесуальний кодекс України.
  • Наказ Міністерства юстиції України від 23 червня 2010 року №1380/5 «Про затвердження Методології проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів».
  • Інструкція про порядок обліку кримінальних та адміністративних корупційних правопорушень, затверджена спільним наказом Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Міністерства доходів і зборів, Міністерства оборони і Державної судової адміністрації від 22 квітня 2013 року №52/394/172/71/268/60.