MWC 2016: Майбутнє від Sony - голос у вусі і сенсорна стіна

18:58, 10-03-2016

Хоч яким цікавим були значимі смартфони самі по собі, але вони, по всій видимості, вже знайшли свій завершений, принаймні на даному рівні розвитку технологій, формфактор, і, з появою чудових «друзів» LG G5, увагу, схоже, в деякій ступеня зміщується з телефонів на незвичайні аксесуари до них. На MWC компанія Sony порадувала навушником, камерою, персональним асистентом і проектором, яка перевертає звичайну стіну в сенсорний екран. Зрозуміло, кожен з цих гаджетів має цілу низку цікавих можливостей. Корисна інформація буде надходити не тільки в вухо користувача, але і відображатися на стіні кімнати.

Sony Xperia Ear

Ці аксесуари, про які раніше вже говорилося в рамках розповіді про нові смартфонах компанії, були досить докладно розглянуті Деном Сейферт (Dan Seifert) в опублікованій ресурсом The Verge ілюстрованої замітці «Sony's new 'smart' accessories borrow ideas from Motorola and Amazon». Слід пам'ятати, що, за винятком Ear, мова йде про концептах, а не про анонсах реальних продуктів.

Перший з показаних компанією аксесуарів називається Xperia Ear - бездротової навушник. Чимось він подібний до Motorola Moto Hint, будучи невеликим Bluetooth-девайсом, «які надають таку корисну інформацію, як ваш розклад, погода і останні новини» прямо у вухо своєму користувачеві. Користувач зможе керувати ним за допомогою голосових команд для здійснення дзвінків і пошуку, а також диктувати повідомлення або отримувати вказівки про напрямок руху.

Xperia Ear стане підключатися до смартфону за допомогою NFC і Bluetooth і управляється встановленим на смартфоні супутнім додатком. У комплект поставки входить чохол, який працює також в якості зарядного пристрою, дозволяючи здійснити до трьох повних зарядок девайса, яких вистачить як максимум на чотири години в режимі розмови.

Хоча на перший погляд Ear справляє враження цікавого девайса, але якщо вдуматися, то може скластися враження, що говорити по телефону і одночасно слухати вхідні повідомлення не більше приємно, ніж отримувати спливаючі повідомлення в процесі роботи з екраном телефону. Sony повідомляє, що цей гаджет з'явиться в продажу влітку поточного року. Його ціна буде названа пізніше.

Концепт Sony Xperia Eye

Крім того, компанією була показана 360-градусна камера «життєпису» (life-logging) Xperia Eye. Xperia Projector дозволяє вивести сенсорний інтерфейс на будь-яку стіну. Крім того, представлений також Xperia Agent, керований промовою і жестами девайс, який Sony описує як свого «бачення персонального асистента».

Концепт Sony Xperia Projector

Projector і Agent розширюють можливості Ear і, імовірно, будуть надавати користувачеві контекстну інформацію протягом дня. Це дещо нагадує Amazon Echo, що дозволяє виводити інформацію на стіну. Девайс може впізнавати людей і вітати їх голосом, а також керувати побутовою технікою, наприклад, освітленням.

Projector, по всій видимості, буде виводити корисне своєму користувачеві інформацію на стіну кімнати. На екрані, який був показаний Sony на MWC, відображаються годинник з подіями календаря і погодою, але присутній також більш деталізований календар і фотододатку.

Концепт Sony Xperia Agent

Цей інтерфейс, на перший погляд, дуже простий у використанні. Користувач управляє ним звичайними тапамі і свайпамі по поверхні стіни. Але є і певний недолік подібного технологічного рішення - стіна, після постійних торкань її пальцями, що не буде вже настільки чистою, як і раніше. Є і ще один недолік - зображення може багатьом користувачам здатися тьмяним. Втім, Sony не уточнює, чи йде мова про реальний смарт-аксесуар, який стане вироблятися, або ж лише про концепт.

Нещодавно компанією була також представлена ​​камера для найсучасніших смартфонів. У Sony вважають, що в 2017 році флагманські смартфони будуть оснащені подвійними модулями камери.