Творчість студентів в процесі дистанційного навчання – розв’язування задач для отримання достовірної інформації в скануванні відбитків пальців в системах технічного захисту інформації.
Сканер відбитків пальців – один з найпопулярніших способів біометричної автентифікації у виробників і користувачів смартфонів. Але, за заявою компанії Talos Security Group (TSG), далеко не є найнебезпечнішим. За результатами тестування, експерти оцінили захист 80% пристроїв, представлених на ринку, як низький. Фахівцям вдалося ввести в оману більшість датчиків набагато легше, ніж очікувалося.
Представники Talos Security Group вивчили алгоритм роботи сканерів, встановлених в гаджетах Apple, Samsung, Microsoft та інших компаній і поділилися результатами.
Для спроби розблокування пристроїв використовувався підроблений відбиток пальців, за допомогою якого обійти захист вдалося в 80% випадків. У зв'язку з тим, що логіка роботи сенсора заснована на прогнозі зображення відбитка, в 90% випадків злом цих пристроїв виявився успішним.
Найпоширеніший тип автентифікації не можна назвати безпечним.
Що ж можна порекомендувати використовувати пін-код для розблокування дисплея: ймовірність його вгадування простим перебором нижча.
Це дуже важливо для студентів нашої кафедри так як з розвитком нових технологій багато систем інформаційного і кібернетичного захисту починають використовувати відбитки пальців. В період карантину в процесі дистанційного навчання, студентами нашої кафедри було розроблено математичну модель ідентифікації відбитків пальців, яка дає можливість підвищити достовірність даних про особу. Технічна реалізація даної моделі почала впроваджуватись завдяки успішної співпраці кафедри з компаніями – партнерами.