Держспецзв'язку розпочала експериментальний проєкт з декларування відповідності комплексних систем захисту інформації

10:06, 08-07-2024

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку) оголосила про запуск експериментального проєкту з декларування відповідності комплексних систем захисту інформації. Цей проєкт має на меті впровадження сучасних міжнародних стандартів у сферу кібербезпеки України, зокрема стандарту NIST 800-53.

NIST 800-53 – це набір стандартів та рекомендацій, розроблений Національним інститутом стандартів і технологій США (NIST), який встановлює вимоги до забезпечення захисту інформаційних систем. Цей стандарт використовується для оцінки та покращення рівня безпеки інформаційних систем у державному та приватному секторах.

Основною метою експериментального проєкту є адаптація та інтеграція міжнародних стандартів до українського законодавства у сфері захисту інформації. Це сприятиме підвищенню рівня кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури України.

Проєкт включає такі ключові елементи:

1. Розробка та впровадження методик оцінки відповідності систем захисту інформації стандартам NIST 800-53.
  2. Проведення експериментальних перевірок та аудитів інформаційних систем на відповідність новим стандартам.
  3. Навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів з кібербезпеки щодо нових вимог та стандартів.

Впровадження стандарту NIST 800-53 у законодавство України дозволить значно покращити захист інформаційних систем від сучасних кіберзагроз. Це також підвищить довіру міжнародних партнерів та інвесторів до українських компаній, які працюють у сфері інформаційних технологій.

Наш університет пропонує сучасні освітні програми у сфері кібербезпеки, які допоможуть вам опанувати найновіші стандарти та методики захисту інформації. Навчайтесь у нас та станьте фахівцями, здатними забезпечити надійний захист інформаційних систем в умовах сучасних викликів.