Слова року

14:06, 15-02-2017

Вивчаючи іноземну мову, вкрай важливо тренувати пам'ять і розширювати словниковий запас.

Один із приємних і неважких способів це робити – постійно читати матеріали на цікаві для себе теми іноземною мовою або навіть просто звертати увагу і намагатися запам’ятовувати цікаві незнайомі слова, нові факти про мову.

Наприклад, чи цікаво б вам було дізнатися, що видавництво Оксфордського університету (Oxford University Press) щорічно вибирає слово року в США і Великобританії?

У 2016 році словом року стало "post-truth" (постправдивий) - прикметник, що позначає «обставини, за яких у формуванні громадської думки об'єктивні факти відіграють меншу роль, ніж емоції і особисті переконання». Це слово з'явилося приблизно 20 років тому, але стало популярним завдяки референдуму про вихід Великобританії зі складу ЄС і президентської виборчої кампанії в США. В результаті "постправдивий" випередив інших конкурентів, серед яких Brexiteer (людина, що підтримує Brexit) і chatbot (програма, здатна імітувати спілкування з користувачами).

У 2015 словом року вперше стало не слово, а значок емодзі - "смайлик зі сльозами радості".

Слово 2014 року - vape (курити електронну сигарету) досягло вершини своєї популярності після того, як в Лондоні відкрилося перше кафе для вейперов, а в Нью-Йорку пройшли протести проти заборони куріння електронних сигарет в приміщенні.

Слово 2013 року - selfie (селфі) - з'явилося восени 2002 року на одному з австралійських веб-форумів. А десять років потому воно стало популярно настільки, що випередило в рейтингу bitcoin (біткоін, віртуальна валюта), unlike ("розлайкати") і binge-watch (запоєм дивитися серіали).

У 2016 році в Оксфордський словник англійської мови було офіційно внесено близько 1,500 неологізмів. Наприклад, у другій половині року в ньому з'явилися glam-ma («гламурна» бабуся), YouTuber (активний користувач YouTube) та upstander (людина, яка діє в підтримку того, на кого чинять тиск або з кого глузують, антонім до слова bystander - сторонній спостерігач).

Чи знали ви якісь із цих 12 перелічених англійських слів? Напевно ж, так! «Селфі» і «біткоін» часто вживаються і в українській. Спробуйте запам’ятати і використовувати при нагоді решту - і ви станете на крок ближче до володіння сучасною англійською мовою!

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси