Подорож за знаннями і досвідом: студентка кафедри публічного управління та адміністрування ДУІКТ розповіла про своє стажування в Данії

16:12, 29-05-2024

Подорож у світ освіти та науки – це завжди незабутній досвід для будь-якого студента, адже вона відкриває нові можливості, розширює горизонти та надихає на досягнення. Саме такою пригодою стало стажування у Данії для студентки третього курсу кафедри Публічного управління та адміністрування ДУІКТ Юлії Давидюк.

Детальніше про коротку, але незабутню подорож майбутня фахівчиня розповіла особисто.

З 29 квітня по 3 травня,  в рамках програми «Молоді студентські таланти сфери енергоефективності» ми відвідали Копенгаген, де мали унікальну можливість познайомитися з енергосистемою Данії, її передовим досвідом та інноваційними практиками. Столиця, з її відкритою культурою та прогресивним підходом до енергоефективності, стала ідеальним місцем для вивчення цієї важливої теми. Під керівництвом висококваліфікованих фахівців з DEA ми вивчали найсучасніші методи та технології в цій галузі.

Програма стажування була насиченою та різноманітною, охоплюючи візити до провідних данських організацій, зустрічі з експертами, а також участь у семінарах та тренінгах.

Одним із найважливіших пунктів програми стало відвідування Данського енергетичного агентства (DEA), де ми детально ознайомилися з діяльністю авторитетної установи, що відіграє ключову роль у впровадженні політики енергоефективності в країні. Зустрічі з працівниками DEA дали нам цінні знання про те, як Данія досягла значних успіхів у цій сфері, які інструменти та механізми використовуються, та які виклики довелося подолати.

Особливо мене вразили візити до компаній Symbiosis, DTU та ARC, які є лідерами у своїх галузях та активно впроваджують інноваційні рішення в сфері енергоефективності. Під час екскурсій та презентацій я мала можливість побачити на власні очі, як інноваційні технології та екологічні практики втілюються в життя, та яким чином це сприяє економії ресурсів та захисту довкілля.

Важливою складовою стажування стали зустрічі з фахівцями публічного управління Mette Baltzer Hansen, Johan Iversen та Charlotte Munksgaar. Їхні лекції та презентації про європейське законодавство, систему державного управління та національно-європейські цінності стали для мене невичерпним джерелом знань та натхнення.

Окрім фахового навчання, я також отримала багато цінного досвіду міжкультурної комунікації. Спілкуючись з данськими студентами та фахівцями, я познайомитися з їхньою культурою, цінностями. Це не лише розширило мій світогляд, але й допомогло краще зрозуміти контекст та особливості данського підходу до вирішення енергетичних проблем.

Кульмінацією стажування стала презентація, де кожен учасник програми презентував свою обрану тему та отримував фідбек. Це був чудовий досвід, який допоміг мені не лише вдосконалити свої презентаційні навички, але й краще систематизувати та осмислити отриману інформацію.

Я планую активно використовувати знання та досвід, які отримала під час стажування, для того, щоб зробити свій внесок у розвиток енергоефективності в Україні. Також хочу поділитися своїми знаннями з іншими людьми, брати участь у розробці та впровадженні політики енергоефективності, сприяти розвитку ринку енергоефективних послуг.

Вірю, що Україна має всі шанси стати лідером у сфері енергоефективності, і хочу бути частиною цього процесу.