Вступ 2024: Квоти на вступ до вишу: хто може скористатися пільгами для зарахування у ВНЗ

08:06, 23-07-2024

Вступна кампанія 2024-го року триває. Згідно з українським законодавством, деякі категорії абітурієнтів мають право на вступ до вишу за квотами 1 і 2 (вступ за результатами співбесіди замість результатів НМТ). Дана норма стосується випускників, які належать до наступних пільгових категорій:

Квота-1:

• особи з інвалідністю I, II груп;
  • полонені внаслідок збройної агресії проти України;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Квота-2:

• особи, місце проживання яких зареєстровано (задекларовано) на тимчасово окупованій території, та які перебувають на ній або переселилися з неї після 01 січня 2024 року;
  • вступники з населених пунктів, віднесених до територій активних бойових дій станом на 01 липня 2024 року або які переселилися з них після 01 січня 2024 року.

Також на вступ за квотою-2 за результатами НМТ або НМТ та творчого конкурсу можуть претендувати особи, місце проживання яких зареєстровано (задекларовано) на тимчасово окупованій території, або в населених пунктах, віднесених до територій активних бойових дій станом на 01 липня 2024 року, які переселилися з неї до 01 січня 2024 року.

За матеріалами Освіта.ua.