XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Практична складова навчання студентів кафедри публічного управління та адміністрування в дії

14:02, 01-12-2023

29 листопада 2023 року студенти другого (магістерського) рівня кафедри публічного управління та адміністрування долучилися до презентації дослідження «Розвиток українського конструктивного капіталу», проведеного Центром економічної стратегії за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE).

Попередньо Центр економічної стратегії проводив дослідження корозійного капіталу (серед якого дослідники розглядали олігархічний, російський, китайський капітали). Презентація проводилася у двох форматах: офлайн-дискусія експертів за круглим столом та вебінар. Студенти долучилися до заходу у форматі вебінару.

Під час презентації Олександра Мироненко, молодша економістка Центру економічної стратегії розказала про критерії розмежування корозійного та конструктивного капіталу (рівень прозорості інвестиційних потоків, процедури управління активами, тип конкуренції, підзвітність, соціальна відповідальність та ін.). Володимир Ланда, старший економіст Центру економічної стратегії презентував загальну класифікацію типів капіталу і зазначив, що відповідно до проведених оцінок конструктивний капітал в Україні становить на рівні 22%.

Також було представлено рекомендації щодо розвитку конструктивного капіталу, надані представниками бізнесу: верховенство права, захист прав власності, судова реформа, антикорупційна реформа, компактна держава, велика приватизація, реформа митниці, тарифна лібералізація, податкові зміни, передбачувана податкова політика, запровадження податку на виведений капітал, страхування військових ризиків, інтеграція до ЄС та НАТО, реформа освіти відповідно до потреб ринку праці та ін.

Учасники офлайн-дискусії та вебінару задавали уточнюючі запитання щодо представлених результатів, методології дослідження, а також надавали свої коментарі і пропозиції.

Участь студентів у цьому заході відбувалася в межах навчальної дисципліни «Сучасна економічна політика та проблеми реформування» за темами практичних занять: «Економічна політика у сфері розвитку підприємництва» та «Засоби антимонопольного регулювання розвитку економіки». Ознайомлення з представленими результатами дослідження та їх обговорення сприяє формуванню у студентів критичного мислення, практичних навичок аналізу проблем у сфері розвитку підприємництва, ринкової конкуренції, приватних інвестицій, що є важливою складовою інтегральної компетентності випускників освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Читайте також
Переглядів: 336