На сторожі кібербезпеки: студенти ДУІКТ практикуються у кіберзахисті на турнірах CTF

11:57, 29-05-2024

Студенти  Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки регулярно беруть участь у турнірах CTF. Ці заходи проводяться для формування міцної кіберспільноти та посилення її спроможності у протистоянні сучасним кіберзагрозам.

CTF - абревіатура від англійського словосполучення Capture the flag (захоплення прапора), що відображає сутність віртуальних баталій: у контрольованому середовищі учасники повинні знайти вразливості, які допоможуть їм зламати певну інформаційну систему або ресурс.

Молоді кібер-експерти Анастасія Бригинець, Ярослав Шандровський, Ярослав Василенко,  Олександр Ломровацький, Анастасія Чабан (всі з БСД-41) та інша команда: Олександра Петрова (БСД12), Костянтин Малащук (БСД11), Олександр Борковський (БСД12), Віталій Семенюк (БСД23) і Роман Коновал (УБД12) брали участь у конкурсах CTF з метою вдосконалення своїх навичок в широкому спектрі дисциплін кібербезпеки.

Студенти працювали над аналізом журналів, мережевим моніторингом, стеганографією, зворотнім проектуванням, машинним навчанням та аналізом трафіку VPN. Конкурс надав їм чудову можливість не лише розвинути важливі навички, а й набути практичний досвід (виконуючи практичні завдання з аналізу коду, пошуку та експлуатації вразливостей та завдань на логіку), який буде корисним у захисті організацій від реальних кіберзагроз.

Участь у турнірах продемонструвала здатність наших студентів ефективно виявляти кібератаки та реагувати на них.