Apple розширює можливості мови програмування для розробників: що таке SWIFT 6 і в чому її переваги

09:55, 24-06-2024

Під час конференції WWDC24 у червні Apple презентувала Swift 6, що прийшла на зміну "мажорній" версії Swift 5, випущеній 5 років тому.

Особливості новинки:

1. Переходити на Swift 6 можна буде покроково, модуль за модулем.
  2. Swift приходить на зміну C та C++ в low-level systems. Swift переважатиме C++ в надійності.
  3. Запроваджено Data-race safety за замовчуванням, що гарантуватиме надійність багатопотокових програм.
  4. Випущено новий фреймворк Swift Testing — опенсорс, розрахований на крос-платформеність та Swift Concurrency.
  5. Розширено interoperability з C++.
  6. З’явилася крос-компіляція з Linux, та розширено платформи Linux, які підтримує Swift.
  7. Можна вказати тип помилки в throws.

Swift був створений з метою забезпечення більшої продуктивності та швидкості розробки, виправлення проблем з безпекою та підвищення доступності програмування для початківців. Це відбулося за рахунок простого та чистого синтаксису, вбудованих функцій безпеки, а також широкої підтримки для різних платформ Apple, включаючи iOS, macOS, watchOS та tvOS.

За короткий час Swift завоював велику популярність серед розробників, завдяки своїм перевагам у порівнянні з традиційними мовами програмування.

Переваги порівняно з іншими мовами програмування:

Безпека: Swift використовує статичну типізацію та опціональні типи для запобігання багам, що можуть призвести до критичних помилок у програмі.

Порівняно з Objective-C, де динамічна типізація може призвести до небезпечних ситуацій.

Простота синтаксису: Swift має чистий та лаконічний синтаксис, що полегшує розуміння коду.

Наприклад, порівняно з C++, Swift дозволяє писати менше коду для досягнення того ж самого результату.

Висока продуктивність: завдяки використанню оптимізованих структур даних та алгоритмів, Swift забезпечує швидке виконання програм.

Наприклад, порівняно з Python, де інтерпретація коду може призвести до зниження продуктивності, особливо для великих обчислювальних завдань.

Розвиток екосистеми: за останні роки Swift здобув значний розвиток у сфері розробки додатків для iOS, macOS та інших платформ.

Наприклад, велика кількість відкритих бібліотек та фреймворків сприяє швидкому створенню нових додатків.

Масштабованість: Swift підтримує різні рівні абстракції, що дозволяє розробникам створювати як малі, так і великі проєкти зручно та ефективно.

Ця мова постійно вдосконалюється і розвивається, створюючи нові можливості для творчості та інновацій у світі програмування.

Під керівництвом досвідчених викладачів та спеціалістів з галузі програмування, студенти кафедри Інженерії програмного забезпечення ДУІКТ в рамках гуртка з програмування та дисципліни вільного вибору мають змогу швидко освоїти Swift та використовувати ці знання на практиці. Це допомагає їм розкрити свій потенціал у сфері розробки програмного забезпечення, набути нових практичних навичок та розширити свої можливості працевлаштування у майбутньому.