Більшість сучасних компаній прагне оптимізувати витрати на утримання своєї ІТ інфраструктури за рахунок ефективного витрачання коштів на розгортання і обслуговування парку серверів. У цьому їм допомагають технології віртуалізації, контейнеризації додатків і створення хмарних сервісів. Тому технології контейнеризації додатків (Docker), оркестровка контейнерів (Kubernetes) і хмарні (cloud-native) обчислення стали дуже популярними в останні роки. Ці технології допомагають зробити програми більш безпечними, полегшують їх розгортання і покращують можливості по їх масштабування.
В Державному університеті телекомунікацій при підготовці ІТ-спеціалістів зі спеціальності 122 Комп’ютерні науки ці технології вивчаються в ряді дисциплін, які взаємодоповнюють одна з одною, наприклад, «Хмарні технології», «Серверні операційні системи», «Нові інформаційні технології».
При вивченні цих технологій на кафедрі Комп'ютерних наук застосовуються інноваційні методи навчання, які забезпечують отримання сукупності знань і способів діяльності для роботи з інформаційними ресурсами, для оволодіння способами збору, обробки інформації. В них значну роль відіграє використання комп'ютерних технологій навчання на основі ідей програмованого навчання.
Програмне навчання дозволяє використовувати різні методи, а саме: навчальні, тренувальні та контролюючі системи; системи для пошуку інформації; моделюють програми; інструментальні засоби пізнання; засоби забезпечення комунікації.
Метою вивчення технології контейнеризації додатків (Docker), оркестровка контейнерів (Kubernetes) і хмарні (cloud-native) обчислення є підготовка студента для роботи на перспективу (кар'єра, зарплата, репутація).