Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Навчальний процес

Графік навчального процесу
Графік захисту кваліфікаційних робіт
Каталог освітніх компонентів вільного вибору здобувачами вищої освіти
Конференції, семінари та олімпіади
Розклад занять (АСУ)
Е-навчання
Рейтинг студентів
Нормативні документи
Електронний репозиторій
Реквізити для оплати за навчання
Рейтинг науково-педагогічних працівників
Комісія з питань академічної доброчесності

Навчальний процес

 Положення про організацію освітнього процесу
у Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій

В Держаному університеті інформаційно-комунікаційних технологій здійснюється підготовка фахівців з вищою освітою освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавр, магістр.

Навчання студентів в Університеті здійснюється за денною (очною) формою навчання.

В університеті у навчальному році планується 40 тижнів теоретичного навчання, або 60 кредитів  ECTS (з них від 2 до 6  тижнів – екзаменаційні сесії). Фізична підготовка проводиться  поза термінами теоретичного навчання (позакредитно).
Навчальний процес за денною формою навчання організується за семестровою системою. Усі види практик зборів проводяться поза термінами теоретичного навчання (за винятком педагогічних практик).

Канікули встановлюються двічі на рік загальною тривалістю не менше  8 тижнів. Їх конкретні терміни визначаються графіком навчального процесу на кожний навчальний рік.

Нормативний термін підготовки бакалавра за денною формою навчання – 3 роки 10 місяців. Освітньо-професійна програма підготовки магістр розрахована на 1 рік 5 місяців, а освітньо-наукова програма 1 рік 10 місяців. 

Навчальний рік кожного курсу поділений на 2 семестри. Кожний академічний тиждень дорівнює 54 годинам навчальної роботи студента, тобто 1,5 кредити ECTS. На перших трьох курсах осінні семестри – 18 тижнів, весняні – 19 тижнів. Тривалість екзаменаційної сесії – 2 тижні.

Контрольні заходи є необхідним елементом зворотного зв’язку у процесі навчання. Вони визначають відповідність рівня набутих студентами знань, умінь та навичок вимогам нормативних документів щодо вищої освіти і забезпечують своєчасне коригування навчального процесу. 

Перелік екзаменів та заліків семестрового контролю визначається робочим навчальним планом зі спеціальності, освітньої програми. Кількість екзаменів і заліків, що виносяться на кожну сесію, не повинна перевищувати восьми (не більше чотирьох екзаменів), зокрема заліків – не більше двох диференційованих. Екзамени приймає викладач, який читає лекційний курс, а семестрові заліки – викладач, який читає лекційний курс, або викладач, який проводить практичні чи лабораторні заняття.
На підготовку студентів до кожного екзамену необхідно планувати не менше 2-3 днів (залежно від семестрового обсягу навчальних годин з дисципліни).

Перед кожним екзаменом обов’язково проводиться консультація. Студент не допускається до семестрового контролю з певної дисципліни, якщо він не виконав усіх видів робіт, завдань (лабораторні роботи та певні індивідуальні завдання), передбачених робочим  навчальним планом на семестр з цієї навчальної дисципліни, або має незадовільні обидві атестації з дисципліни (для студентів 1-4 курсів), при цьому викладач в екзаменаційно-заліковій відомості робить запис “не допущений”. Недопущення студента до семестрового контролю з певної навчальної дисципліни не може бути причиною недопуску його до контролю з інших дисциплін. Студент, який захворів під час сесії, зобов’язаний повідомити навчальну частину інституту про свою хворобу не пізніше наступного дня після екзамену та в тижневий термін після одужання подати довідку медичного закладу.

Екзамени приймаються лекторами, які викладали курс. У прийманні екзамену можуть брати участь викладачі, які проводили у навчальній групі інші види занять з дисципліни. Якщо окремі розділи дисципліни читалися кількома викладачами, екзамен (залік) може проводитися за їх участю з виставленням однієї загальної оцінки. Як виняток, за наявності поважних причин, завідувач кафедри за узгодженням з деканом (директором інституту) може призначати для приймання екзамену іншого викладача з числа лекторів даної дисципліни.

Повторне навчання - це повторне проходження працездатним Здобувачем (який не має права на отримання академічної відпустки за медичними показаннями) курсу навчання за певний семестр, навчальний план якого Здобувач не виконав у повному обсязі з поважних причин: через тривалі захворювання, пов’язані, зокрема, з епідеміями, часті захворювання (понад один місяць за семестр); службові відрядження; складні сімейні обставини, зокрема, необхідність догляду за членами сім’ї тощо. Здобувачі першого курсу правом на повторне навчання не користуються. За весь період навчання Здобувач може скористуватися правом на проходження повторного курсу навчання не більше двох разів. Питання про умови щодо надання Здобувачу права на повторне навчання вирішується директором ННІ до початку відповідного семестру і оформлюється відповідним наказом. Повторне навчання здійснюється з початку того семестру, навчальний план якого Здобувач не виконав. Здобувачам, які залишені на повторне навчання, можуть бути зараховані дисципліни, з яких за результатами підсумкового контролю вони мали позитивну оцінку. Здобувачу, якому надано повторний курс навчання, необхідно ліквідувати академічну різницю, якщо вона виникла в результаті змін у навчальному плані.

За наявності поважних причин (хвороба, сімейні обставини та ін.), що документально підтверджені, окремим студентам може встановлюватись індивідуальний графік складання екзаменів (заліків) або ліквідації академічної заборгованості тривалістю не більше місяця з початку наступного навчального семестру. Якщо цей термін є недостатнім для виконання індивідуального графіку, розглядається питання про надання йому академічної відпустки або повторного курсу навчання.

У період екзаменаційних сесій може проводитися зовнішній ( ректорський та міністерський) контроль якості навчального процесу на кафедрах. Результати семестрового контролю регулярно обговорюються на засіданнях кафедр, Вчених рад інститутів та Вченої ради Університету і є одним із важливих чинників управління якістю навчального процесу в університеті.

Переглядів: 144 356