Кафедра Комп’ютерних наук готує ІТ фахівців-практиків в галузі ІТ, зокрема в області ІТ-інфраструктури. Підготовка фахівців з ІТ-інфраструктури базується на ІТ-технологіях фірми Hewlett Packard Enterprise, які розгорнуті у Навчально-науковому центрі кафедри. Що нового можна зараз спостерігати у розвитку ІТ-інфраструктури HPE та має знайти і знаходить своє відображення в оновленні змісту навчання кафедри Комп’ютерних наук?
Основою будь-якого центру обробки даних кафедри являється серверне обладнання. Тому кафедра Комп’ютерних наук навчає студентів працювати на серверах Hewlett Packard Enterprise ProLiant, які втілюють ідеологію новаторства HPE у обчислювальній галузі. В їх основі лежить 30-річний досвід інноваційних розробок та перевірені часом функціональні можливості, які покликані підвищити економічну ефективність за допомогою збільшення продуктивності обчислень у розрахунку на ват/долар та скорочення сукупної вартості володіння. Сімейство продуктів HPE ProLiant включає сервери, побудовані на базі процесорів виробництва компаній AMD™ і Intel®, що використовують архітектуру x86. Основні моделі HPE ProLiant згруповані в наведені нижче серверні лінійки.
Платформи HPE Apollo. Сімейство HPE Apollo є набором спеціально сконструйованих апаратних продуктів, призначених для таких робочих навантажень як високопродуктивні обчислення, аналітика Великих даних, об'єктне зберігання, глибоке навчання та системи штучного інтелекту. Цей портфель настільки великий, що будь-яке навантаження, яке вимагає високопродуктивного обчислювального середовища, може бути адресоване цьому спеціалізованому продукту. Системи Apollo доступні з найсучаснішими процесорами Intel та AMD. Для кожного продукту є вичерпний набір опцій комунікаційної мережі MPI (інтерконнект), IB або Ethernet, прискорювачів обчислень виробництва NVIDIA, AMD, а також спеціалізованого векторного прискорювача виробництва NEC та програмованої користувачем вентильної матриці (FPGA) від Intel.
Платформи HPE Cray. HPE Cray Supercomputer були розроблені для конвергентних робочих навантажень, тому для їх створення використовувалися різні обчислювальні пристрої, спеціально розроблений дуже швидкий та інтелектуальний інтерконнект на базі Ethernet, потужні засоби управління та інструментарій розробника. Замовники HPE Cray Supercomputer отримують високо інтегрований програмно-апаратний комплекс, що включає повний набір інструментів для вирішення найскладніших завдань у світі і повністю (від інфраструктури до програмного стека), що підтримується виробником. HPE Cray Supercomputer забезпечують роботу різних обчислювачів на основі центральних процесорів архітектур x86 та ARM, у поєднанні з прискорювачами на базі графічних процесорів NVIDIA та AMD. Інтерконнект HPE Cray Slingshot підтримує швидкість з'єднань 200 Гбіт/с і забезпечує найвищі показники швидкості передачі невеликих пакетів по стандартних лініях зв'язку – понад 1,2 млрд. пакетів в секунду на кожен порт (600 млн. пакетів в секунду в кожному напрямку).