Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 
Кафедра Інженерії програмного забезпечення

Загальна інформація

Вступнику - вступ 2024
Навчальні дисципліни
Викладацький склад
Методична робота
Наукова робота
Робота зі студентами
Матеріально-технічна база
Партнери кафедри
Інноваційні зміни, втілені на кафедрі
Новини та події
Контактна інформація
Бібліотека
Відео
Запрошуємо до навчання
Отримати консультацію
Освітньо-професійні програми
Публічне обговорення освітньо-професійних програм
Дистанційне навчання
Практика
Дипломування

Загальна інформація

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "121-Інженерія програмного забезпечення" кафедри Інженерії програмного забезпечення та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КАФЕДРУ Інженерії програмного забезпечення

 Переваги навчання на кафедрі Інженерії програмного забезпечення


Кафедра Інженерії програмного забезпечення здійснює навчання студентів за спеціальністю 121 - Інженерія програмного забезпечення.

Галузь знань – 12 Інформаційні технології.

Актуальність спеціальності 121 – Інженерія програмного забезпечення обумовлена перспективністю та високим престижом майбутньої професії, оскільки готує програмістів!

Віртуальний тур аудиторіями кафедри

Лабораторія "Epam та Project Management" № 310

Лабораторія "DevOps"(Блокчейн) № 325

Лабраторія "Мов програмування" № 326

На сьогодні програмісти є найбільш затребуваними фахівцями на ринку ІТ-праці, як розробники програмного забезпечення для комп’ютерних систем і телекомунікаційних мереж, та обіймають високооплачувані посади:

  • інженер-програміст  (Developer/Programmer);
  • розробник веб-сайтів (Web Developer/Coder);
  • тестувальник програмного забезпечення (QA Specialist);
  • розробник баз даних (Database Developer);
  • менеджер проектів (Project manager);
  • архітектор проектів (Architects & Engineers);
  • розробник ігор (Game Developer).

Оцінка професійних навичок є тією основою, яка має вирішальне значення при працевлаштуванні. Важливі hard skills і soft skills – дві групи ключових знань і вмінь, які важливі для роботи. А починається все із практик (ознайомчої, виробничої та переддипломної) у міжнародних компаніях

  • Epam,
  • CyberBionic Systematics
  • GlobalLogic
  • Infopuls
  • Sigma Software,

які займають лідерські позиції на ІТ-ринку і з якими укладені кафедрою договори про співпрацю. 

Наші партнери враховують всі здобуті теоретичні та практичні знання в стінах університету та генерують їх на реальних проєктах. А головне − дають швидкий і високооплачуваний старт в майбутню професію – програміста!

Можливості працевлаштування випускників кафедри:

у провідних ІТ-компаніях (EPAM, SoftServe, Global Logic, Sigma Software, CyberBionic systematics, Yalantis, Infopulse, Genesis) на посадах:

  • розробників ПЗ (Middle, Senior Developer),
  • розробників веб-сайтів (Web Developer/Coder), 
  • розробників ігор (Game Developer),
  • тестувальників ПЗ (QA engineer),
  • архітекторів проектів (Architector, System Analyst),
  • бізнес-аналітиків (Business Analyst),
  • розробників баз даних (Database Developer),
  • фахівців в галузі управління проектом по розробці ПЗ (Project Manager).

в інформаційно-аналітичних підрозділах підприємств і організацій в якості фахівців з впровадження, розвитку та супроводу ІТ-інфраструктури на посадах:

  • інженерів-програмістів (Developer/Programmer),
  • керівників ІТ-підрозділів.

Кафедра Інженерії програмного забезпечення у відповідності до стандарту вищої освіти та впровадженого інноваційного змісту навчання надає унікальні можливості для кожного студента:

Навчаючись на кафедрі набути основних, таких необхідних для програміста знань та вмінь для розробки та супроводу програмного забезпечення, саме для цього студенти досконало вивчають актуальних 7 мов програмування:

  • С++,
  • С#,
  • Java,
  • Python,
  • JS,
  • HTML,
  • CSS,

що в майбутньому дозволить створювати, тестувати та супроводжувати: програмне забезпечення для будь-якої сфери діяльності, сайти, додатки для мобільних пристроїв та ігри.

Спеціальність 121 – Інженерія програмного забезпечення є провідною у сфері програмування, що дозволяє випускникам кафедри гарантовано бути працевлаштованими. За умови добросовісного навчання випускники нашої кафедри можуть обіймати високооплачувані посади в IT-компаніях та мати рівень заробітної плати від 60 000 грн. і вище.

Тому, показники набору на кафедру Інженерії програмного забезпечення щороку збільшуються

На кафедрі Інженерії програмного забезпечення працюють 2 доктори, 11 кандидатів наук, середній вік яких 48 років:

Тільки в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій розроблено, у відповідності до інноваційного змісту, унікальну систему поглибленого вивчення англійської мови протягом усіх років навчання! Оскільки левова частка замовників української IT-індустрії – це закордонні клієнти, то володіння найпоширенішою у діловому світі мовою – обов’язкове. Причому – потрібно оволодіти нею на високому рівні. Це – необхідний мінімум сьогодення.

 
 

 

Сучасна теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній-партнерів. Не важливо яку мову програмування і яку платформу фахівець спочатку вибирає. Критично важливо виробити глибинне розуміння принципів інженерії, сформувати інженерне мислення. Це допоможе правильно шукати потрібну інформацію в майбутньому і формувати криву своєї кар'єри. Всі дисципліни спеціальності погоджені та рекомендовані фірмами-партнерами кафедри, враховують рекомендації ІТ-асоціації.

Підготовка за спеціальністю на кафедрі починається не з третього, а з першого курсу. Це дозволяє студенту з першого курсу опановувати спеціальність, зрозуміти яку професію він здобуде. Для цього на кафедрі створена оригінальна система по вивченню мов програмування C++, C#, Java, Java Script, Python, при якій студенти кожну мову вивчають грунтовно один рік і вже в кінці першого курсу отримують можливість проходження стажування на престижних ІТ-фірмах. Ті, хто успішно пройдуть стажування, можуть отримати роботу в провідній ІТ-компанії ще будучи студентом.

Лекційно-практичний формат більшості занять, що проводить кафедра, дозволяє закріплювати теоретичний матеріал зразу ж на парі та під час виконання домашніх завдань, наші студенти відпрацьовують практичні навички на лабораторних та практичних заняттях, обсяг яких в навчальному плані становить 63%. Також дисципліни, які націлені на специфіку ІТ професій, проводяться викладачами-практиками ІТ в офісах компаній-партенрів кафедри, для того, щоб надавати актуальну і реальну інформацію, а також підвищити рівень практичних знань і умінь! Залучення практиків ІТ до навчального процесу дозволяє враховувати на всіх етап навчання розвиток технологій і працювати в команді з першого дня.

На кафедрі 74% науково-педагогічних працівників мають вчені ступені докторів і кандидатів наук та 26% на шляху до їх отримання. Важливою складовою навчального процесу кафедри Інженерія програмного забезпечення є навчання науково-педагогічного колективу з метою визначення чому (актуальність) та як (сучасність) здійснювати підготовку майбутніх програмістів. А надають цю можливість наші партнери, щоб підвищити кваліфікацію і прийняти досвід від практиків ІТ-індустрії. До проведення практичних занять залучаються працівники профільних компаній – носії практичних знань. Це забезпечує зв'язок між теорією та практикою і надає нашим студентам найбільш сучасні знання у передовій галузі інформаційних технологій. Серед викладачів є чотири представники компаній, які є носіями практичних знань і саме вони навчають студентів передовим технологіям, які практично застосовуються в компаніях, а саме:

  • Довженко Тимур Павлович, кандидат технічних наук, працює Erlang developer, компанія BetInvest Ltd, викладає мову програмування Java;
  • Гребенюк Віктор Вікторович, доктор філософії, провідний інженер-програміст Softengi, викладає мову програмування C#;
  • Дібрівний Олесь Андрійович, доктор філософії, Unity developer at Keiki, компанії Genesis, викладає розробку ігор та програмування мобільних пристроїв;
  • Гуленко Володимир Сергійович (асистент кафедри) працює Senior Java Developer, компанії Sigma Software. Випускник кафедри Інженерії програмного забезпечення.

Для якісного навчання кафедра Інженерії програмного забезпечення працюють три лабораторії на основі обладнання останнього покоління від компаній-партнерів:

  • лабораторія Мов програмування,
  • лабораторія EPAM та Project Management,
  • лабораторія DevOps,

які укомплектовані програмним забезпеченням останнього покоління, яке надане компаніями-партнерами кафедри і використовується для вивчення актуальних, сучасних та перспективних технологій.

Для практичної підготовки лабораторії оснащені: комп’ютерами із cистемними блоками тонкий клієнт, які під’єднані до мережі інтернет, завдяки цьому студенти мають можливість працювати в хмарному середовищі Office 365; мультимедійною системою, що дозволяє проводити інтерактивні практичні заняття.

На кожному комп'ютері втановлено: операційну систему Ubuntu на ядрі Linux, інтегроване середовище для розробки програмного забезпечення Intellij IDEA та Microsoft Visual Studio, текстові редактори Sublime, Notepd++, Eclipse для вивчення 7 мов програмування С++, С#, Java, Python, JS, HTML, CSS, кожна з яких займає своє місце в ІТ розробці.

Встановлено програмне забезпечення:

  • Jira та Trello для організації роботи над проектом, при командній розробці, як інструменти комунікації;
  • Axure Pro9 для створення прототипу інтерфейсу web-сайту;
  • Unity  платформа – для 3D-контента при розробці ігор;
  • InVision Studio, Figma - для створення прототипу інтерфейсу додатку для мобільних пристроїв.

Використання навчальної лабораторії дозволяє в повному обсязі забезпечити практичне навчання студента відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри.

Кафедра співпрацює з найкращими ІТ компаніями, серед яких Epam, GlobalLogic Ukraine, CyberBionic, Infopulse, Sigma Software, SoftServe що є потенційними роботодавцями для наших студентів, з якими укладені договори про співпрацю. Завдяки цій співпраці студенти кафедри мають можливість брати участь в реальних проектах, навчатись в тренінгових центрах, проходити практику (для 2, 3 та 4 курсів), тобто починаючи з 2 курсу кафедра надає кожному студенту практичну можливість зануритись у світ ІТ і побачити всі переваги майбутньої високооплачуваної роботи!

В межах навчального процесу кожен студент має можливість отримати міжнародні сертифікати про підтвердження своїх практичних знань з технологій розробки програмного забезпечення та мов програмування від компаній-партнерів кафедри CyberBionic, Cisco, SoftServe. Сертифікати, які отримують наші студенти, надають право отримати перше високооплачуване робоче місце, яке зможе забезпечити їх незалежне фінансове майбутнє.

Компанії-партнери з першого дня навчання працюють на майбутніх високопідготовлених фахівців, яких із задоволенням беруть на роботу після отримання диплома. Наші кращі випускники займають посади Senior (досвідчений розробник, який приймає правильні технологічні рішення в проекті) в найкращих міжнародних компаніях.

На сьогодні існує єдиний шлях для досягнення успіху в ІТ-індустрії: отримання глибоких системних університетських знань та практичних навичок в ІТ компаніях.

Якщо саме цього Ви прагнете, то Запрошуємо до навчання на 121 спеціальність!


 

 

ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ:

DevOps вважається одним із наймолодших напрямів у світі ІТ (з’явився в 2009 році), але попит на спеціалістів цього напрямку постійно зростає. Це зумовленно стрімкою динамічністю та гнучкістю проектної діяльності та необхістю швидкого реагування на оновлені потреби ринку.

Курс DevOps, які слухають магістри Інженерії програмного забезпечення, створювався завдяки співпраці кафедри Інженерії програмного забезпечення та компанії EPAM, включає наступні розділи:

  • розвиток навичок системного адміністрування (Linux, Windows); в рамках підготовки передбачено отримання сертифікату компанії Cisco, інструкторами якої є викладачі кафедри.
  • формування базових алгоритмічних знань та знання інтерпретованих мов (Python, Bush)
  • отримання навиків роботи з основними інструментами DevOps: Chef, Puppet, Ansible
  • поглиблення знань Cloud провайдерів (Amazon, Microsoft Azure).

Тому, випускники магістратури кафедри Інженерії програмного забезпечення є затребуваними на ринку праці спеціалістами, які мають досить ґрунтовні теоретичні та практичні знання.


 

Адреса приймальної комісії: 03110 м. Київ, вул. Солом’янська, 7
Завідувач кафедри: Замрій Ірина Вікторівна
Телеграм-канал для вступників: https://t.me/software_engineering_DUIKT
Кафедра: тел. (044) 249-25-96
Адреса сайту: https://duikt.edu.ua/

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись



Натискаючи на кнопку "Отримати консультацію", ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Контактна інформація

Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Україна, 03110, м.Київ,
вул. Соломянська 7,
ауд. 315 (кім. 3, 4)
тел. 249-25-96

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 748 878