Те, що досить багато проблем несе в собі сидячий спосіб життя для фізичного здоров'я - давно не новина. Мало хто здогадується, що офісні будні приносять мало не більшої шкоди, ніж, наприклад, праця вантажників. Малорухлива робота може привести до таких сюрпризів, як ожиріння, проблеми серцево-судинної системи, неприємності з суглобами і багатьом іншим захворюванням. Тепер стало відомо, що на психологічному стані сидячий спосіб життя теж позначається.
Дослідники з Університету Тасманії, провели експеримент, в якому обчислювали взаємозв'язок між часом, проведеним сидячи, і виникненням стану пригніченості. Для цього було залучено 3367 учасників, які оцінили свій психологічний стан (симптоми тривожності, депресії) за останні 4 тижні. Також вони дали оцінку своєї фізичної активності.
Після обробки результатів стало очевидно, що існує зв'язок між сидячим способом життя і емоційним станом. Ті респонденти, які проводили більше 6 годин на день сидячи, сильніше відчували тривогу і стрес, ніж ті, хто сидів на роботі не більше 3 годин. Також була помічена різниця в результатах жінок і чоловіків - жінки виявилися більш схильні до погіршення психологічного самопочуття через щоденне сидіння.
Примітно, що випробовувані, які після проведеного сидячи шестигодинного робочого дня вели активний спосіб життя і відвідували тренажерний зал, показали ті самі результати, що і решта учасників експерименту.
Це означає, що шкоду психічному здоров'ю приносить саме тривалий період, проведений в нерухомості, а не відсутність фізичних навантажень.
Джерело: http://03info.com/