Важливі питання академічної доброчесності в еру стрімкого розвитку технологій передачі інформації набувають особливої актуальності. Враховуючи нагальність потреби швидкого обміну інноваційними знаннями викликають інтерес науковців усього світу в напрямі керування принципами академічної доброчесності.
З метою забезпечення якості освітнього процесу та забезпечення високої якості вищої освіти, формування високої академічної культури, підвищення позитивного іміджу та ділової репутації, у Державному університету інформаційно-комунікаційних технологій впроваджено Кодекс Академічної доброчесності, з основними аспектами та правилами якого здобувачі вищої освіти ознайомленні уже з першого курсу. Усі здобувачі, а також викладачі зобов’язуються дотримуватися принципів чесної, відповідальної праці та навчання.
З метою актуалізації та пріоритезації поширення практичних знань і навичок з основних принципів академічної доброчесності на кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності проведено ряд тренінгів та семінарів для навчально-педагогічних працівників кафедри та студентів усіх курсів навчання. Куратори кожної академічної групи під час кураторських годин провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо неприпустимості порушення норм академічної доброчесності та наслідків такого порушення, згідно з чинним законодавством України, а саме: ст. 42 Закону України “Про освіту”, Закону України “Про вищу освіту”. https://mon.gov.ua/storage/app/media/vishcha-osvita/2018/10/25/glyusariy.pdf.
В Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій щороку проводиться опитування всіх учасників освітнього процесу та заповнюються анкети, як здобувачами https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4na_kjmnEObMuAD2FIGEFDy9duP48c9cMQ4pWbIB2ZBFxxg/viewform
так і науково-педагогічними працівниками https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdCGzmcwR9koBk52rdpo5MFtQVZo9XZB6lzUlxhqFcXtjzlfg/viewform
Академічна доброчесність базується на згоді усіх учасників академічного процесу дотримуватися правил та виконувати покладені на них обов'язки. Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності популяризує цінності, норми та принципи академічної культури та доброчесності серед університетської спільноти.
Відповідальність і зацікавленість здобувачів у якісній освіті, характер рівної взаємодії між викладачами та студентами здійснює поштовх до творчої продуктивної діяльності учасників освітнього процесу з дотриманням принципів академічної доброчесності!
Академічна доброчесність - запорука успішного освітнього процесу!