Одним з ключових пунктів інноваційного змісту навчання в нашому Університеті є вивчення професійних дисциплін з першого курсу. Саме тому, після першого року навчання майбутні економісти вже вільно «читають» економічну звітність підприємства, знають сучасні управлінські та маркетингові підходи і розуміють чим живе сучасна економіка. Другий рік навчання за спеціальністю «Економіка» - це трамплін у реальну практику і майбутнє працевлаштування. Отже, у третьому семестрі другокурсники-економісти вивчають дисципліни, які формують безцінні навички бізнес-аналітика. Як відомо, ця професія є однією з топових та високооплачуваних сьогодні. Бізнес-аналітик – це фахівець, що використовує методи економічної оцінки і прогнозування для аналітики потреб діяльності підприємства з метою визначення проблем бізнесу і пропозицій їхнього розв'язання. Для того, щоб підготувати професіонала у цьому напрямі кафедра економіки забезпечує викладання таких дисциплін, як: економіка ІТ-підприємства, основи статистики та прогнозування економічних процесів, основи автоматизації економічних розрахунків та соціальна відповідальність бізнесу. І головний наголос при цьому робиться саме на практичних заняттях, яких у наших студентів не менше ніж 50 %.
Наприкінці цього семестру наші студенти підготують комплексні проекти розвитку ІТ-компаній, з яких стане зрозуміло, що масштабувати бізнес без інвестицій неможливо. Готуючи власні проекти майбутні економісти за допомогою сучасних програмних рішень прогнозують сценарії розвитку Української економіки. Далі, на основі цього прораховують можливу ефективність інвестицій та період окупності цікавих бізнес-проектів. Окрім цього, оцінюють можливі ризики та соціальні наслідки… Все це дуже цікаво і креативно!
Презентацію проектів заплановано на кінець грудня і ми обов’язково поділемося з Вами результатами досліджень наших студентів. А ознайомча практика у компаніях-партнерах, яка відбудеться для другокурсників після зимової сесії, – ще більше зміцнить практичні навички та бажання розширювати економічне мислення.