Кожна хвилина, витрачена на планування
буде потім економити велику кількість часу і грошей
Д. В. Брейтенбіхер
Формування конкурентоздатної економіки, структурні й цифрові перетворення неминуче відображаються й на структурі ринку праці, особливо на вимогах до професійної підготовки фахівців.
Метою кафедри економіки Державного університету є забезпечити набуття студентами великої бази теоретичних знань у галузі економіки, вміння постійно вчитися і засвоювати нові знання, самовдосконалюватись. Широкий економічний світогляд сприятиме професійному зростанню, дозволятиме оперативно адаптуватися до потреб компаній-роботодавців.
Робота економіста пов’язана з постійним вирішенням виробничих питань. Тому впровадження в навчальний процес на третьому курсі дисципліни «Планування діяльності підприємства" є дуже актуальним. Високопрофесійний економіст повинен швидко аналізувати конкретні економічні ситуації та обґрунтовувати найкращий варіант розвитку підприємства в динамічних умовах. Планування – це не тільки набір намірів. Для успіху підприємства плани повинні відразу переростати у конкретні дії. Для розуміння особливостей сучасного планування заняття проводяться з використанням статистичної і бухгалтерської звітності провідних телекомунікаційних підприємств України. Це викликає додаткову зацікавленість студентів і пояснює принципи планування на конкретних підприємствах.
Для того, щоб майбутні економісти навчились планувати у реальних умовах при навчанні застосовується кейс-метод. Він характеризувався самостійною роботою студентів з конструювання кейсів з певного блоку. Відтак, самі студенти, спираючись на знання сутності планово-аналітичної діяльності та кейс-технології, створюють власні міні-кейси практичного характеру (за матеріалами конкретних телекомунікаційних підприємств), презентують та захищають їх.
Отже, навчаючись за інноваційним змістом наші студенти вже переконались, що основа успіху – це кропітка робота, рішучість, гарне планування та наполегливість.