Студенти Державного університету телекомунікацій вже з першого курсу вивчають профільні дисципліни за фахом. Це дозволяє з самого початку навчання «відчувати» свою професію і опановувати практичні тонкощі. На другому курсі студенти впевнено продовжують поглиблювати свої знання. Однією з ключових дисциплін, яка дозволяє сформувати універсальні компетентності з фінансової грамотності як фахівця, так і просто громадянина є «Фінанси, гроші та кредит». Її викладає доцент кафедри економіки підприємств та соціальних технологій Голобородько А. Ю. Під час вивчення «Фінансів» студенти другого курсу засвоюють топ основних правил забезпечення фінансового добробуту. Цілком логічно, що такі знання необхідні не тільки майбутнім економістам, а усім фахівцям економіко-управлінського спрямування: маркетологам, менеджерам, спеціалістам з біржової справи.
Гроші люблять рахунок, оскільки вміння планувати заощадження й контролювати власні витрати — найкорисніші звички на все життя. Особливо актуальним це стане в епоху «Post-covid 19», про яку вже багато говорять і до якої вже готуються прозорливі аналітики. Тримаючи руку на пульсі, за спеціальністю 051 «Економіка» ми вже сьогодні готуємо обізнаних фахівців для такої епохи. Вивчення фінансового планування та бюджетування дають багато відповідей на питання не тільки пов’язаних з ефективним створення прибуткового бізнесу, а й зведенням власного бюджету у повсякденному житті. Доходи мають бути більші, ніж витрати. Хочеться витрачати більше — потрібно більше заробляти. Заощадження дають нам впевненість у майбутньому, дозволяють планувати своє життя, ставити цілі та їх реалізовувати. Гроші, як капітал, можуть і повинні працювати, й приносити прибуток. Навіть невелика сума на звичайному ощадному рахунку зростає, тому що працює на економіку країни. Регулярні заощадження з часом перетворюються на капітал, який можна інвестувати в різні активи й отримувати пасивний прибуток. Речі, які приносять нам прибуток — це наші активи, й навпаки, пасиви — це все, що потребує витрат. Застосування кредитних ресурсів повинно базуватись на виваженні всіх пріоритетів і зобов’язань. Всі ці питання – тільки верхівка айсбергу найактуальнішої дисципліни «Фінанси, гроші та кредит».
Чекаємо Вас на лекціях і практичних заняттях, шановні Студенти! Ми впевнені, що Ви застосують їх у своєму житті з максимальною користю для себе і суспільства.