Студенти – народ допитливий, тому їх завжди цікавили питання : «Що було спершу: музика або танці? Зернина чи доросла рослина? Курка або яйце?» З цього розряду і питання, що винайшли спершу: комп'ютер чи софт?
І хоча однозначної відповіді тут годі й шукати. I все-таки, вiдповiдаючи на питання що ж було першим, у випадку з хардом і софтом, на нашу думку, рушійним важелем однозначно виступає програмне забезпечення. А от до чого воно “довело” технології і коли усе це почалося, студенти-першокурсники групи ЕКД-11разом зі своїм куратором Воскобоєвою О.В. побачили у музеї комп’ютерної техніки.
Software and Computer Museum з'явився як приватна ініціатива фанатів комп'ютерної техніки. Засновники музею - харків'яни Антон Трубников, Олександр Коваленко і Сергій Цимбал. Сама ідея з'явилася після відвідування Computer History Museum в США. Тут кожен квадратний метр експозиції розповідає цілу історію комп'ютерної епохи.
Також в колекції є унікальний експонат - калькулятор МК52, який відправляли в космос на кораблі "Союз ТМ-7". Передбачалося, що цей апарат можна використовувати для розрахунків траєкторії посадки, якщо зламається бортовий комп'ютер.
Студенти познайомилися з роботом Jibo, який реагує на погладжування і починає бурчати. До речі, до розробки програмного забезпечення "милого малятка" приклали свої руки і українські розробники.
Екскурсія пройшла дуже цікаво і пізнавально.