“З нею неможливо домовитися,
але я домовився” –
жарт, який зовсім не жарт.
Економіка – це не тільки про гроші і фінанси. Це у першу чергу – про людей і про процеси. І важко уявити більш захоплюючу тему, ніж теорія і психологія перемовин.
Тренінги по продажах, закупівлях, взаємодії - всі базовані на перемовинах. Корпоративні тренінги фактично навчають тому ж самому, що й ми - практики і викладачі кафедри економіки. Цього разу ми підготували для студентів особливу гру. "2 долари", тренінг розроблений в Мічіганському технологічному університеті. Викладачі переклали та адаптували цю практику. Процес гри створений таким чином, що практика і фактична взаємодія між учасниками стає підґрунтям теоретичних знань, після обговорення. Коли студенти самі починають розуміти, що вони зробили в кожній вправі, і що треба було зробити. Емпатія, активне слухання, настрой, підготовка, мета, робота з запереченнями - всі ці інструменти ми вміємо використовувати інтуїтивно, просто треба відкрити це в собі і зрозуміти, що саме ми робимо. Такі ігри відкривають перед студентами необмежені горизонти можливостей, які надає економіка. Одержавши ключові навички взаємодії та переговорів, вони готові до викликів сучасного бізнес-середовища.
Гру фасилітували два викладача кафедри: Катерина Хаврова взяла на себе роль серед учасників, щоб створити атмосферу довіри і розмити кордони, а Богдан Мазницький фасилітував висновки. Якщо ділитися хітами перемовного процесу, то наші фаворити це: “З нею не можливо домовитися, але я домовився” і “Мені треба було домовитися - і я це зробив”. Треба було бачити обличчя студентів, які починали розуміти, що вони зробили, як хтось домовлявся за 10% виділеного часу, а хтось не міг протягом усього тренінгу. Хто гнучкий, а хто “продавлює”, хто боїться конфліктів, хто уникає.
“Використання ігор для навчання - один з найефективних способів донести матеріал, зробити знання практичними. Гейміфікація і практичні вправи певний час визначалися інструментом навчання дорослих, проте ми вважаємо наших студентів достатньо підготовленими для таких вправ, ми вчимо їх бути професіоналами. Як би складно це не було”, - так вважає Богдан Мазницький, доцент кафедри економіки.
Кафедра економіки ДУІКТ - це не просто місце навчання, а спільнота, де студенти отримують не лише знання, але й можливість розвивати в собі найкращі якості лідера та ефективного співрозмовника.
Приєднуйтесь до нас, де освіта стає захоплюючою подорожжю в світ економічних можливостей та успіхів!
Запрошуємо Вас відчути себе студентом Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій спеціальності 051 «Економіка» на дні відкритих дверей кожної пʼятниці!
Наші контакти (Telegram, Viber, WhatsApp): +38 050 155 40 65