Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Удосконалення змісту навчання

10:40, 27-04-2017

21 квітня 2017 року, завідувач кафедри менеджменту доктор економічних наук, професор Гудзь Олена Євгенівна виступала перед колективом ДУТ щодо питання удосконалення змісту навчання підготовки фахівців в галузі знань управління і адміністрування.

Зокрема вона відмітила наступне.

Кафедра менеджменту здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців  в галузі знань управління і адміністрування за двома спеціальностями та трьома освітньо-науковими  рівнями:

  • Поставлене завдання ректора: реалізація концептуально нової освітньої моделі, наріжними каменями якої є: підвищення якості освіти і набуття нашими випускниками незаперечних конкурентних переваг на ринку праці через переосмислення традиційних форм, методів і змісту навчання, а саме: поглиблення практичної складової, посилення мовної підготовки, гнучкість навчальних траєкторій задля досягнення відповідних загальних та професійних компетентностей.
  • Даний підхід вимагає пошуку нових форм і розвитку існуючих підходів до ефективної взаємодії з бізнес-спільнотою через встановлення партнерських відносин. Кафедра співпрацює із 17 організаціями та підприємствами.
  • Проведений аналіз компетентнісних вимог роботодавців дозволив визначити найважливіші професійні навички та здатності менеджерів.

Кафедра опрацювала перелік компетентностей, з врахуванням проектів стандартів освіти та погодила їх з потенційними роботодавцями та організаціями студентського самоврядування. Саме цей уточнений перелік компетентностей, а це динамічне поєднання знань, розуміння, навичок, умінь і здатностей став підгрунтям для складання структурно-логічної схеми та послідовності вивчення дисциплін. Зазнала змін і методика складання освітньо-наукових програм з огляду на вимогу їх формування в термінах навчальних навантажень, рівнів, кінцевих результатів навчання, компетентностей і профілей.

Так на 1 та 2 курсах передбачено вивчення англійської мови 3 рази на тиждень, на 3-4 курсах двічі на тиждень.

На 1 курсі вивчаються основи інформаційних технологій, що може розглядатися як кращий підхід в умовах сучасного суспільства, для якого характерні швидкі зміни поточних економічних умов, що потребують реалізацію розвитку новітніх технологій, електронного навчання та оволодіння майбутніми навичками з елементами віртуальної економіки, заснованої на асоціації соціального співробітництва з хмаровими, мобільними та інформаційними технологіями.

На 1 курсі вивчається 7 дисциплін професійного спрямування, в обсязі 32 кредитів, що складає 53 % від загального обсягу.

На першому курсі також вивчаються ділові комунікації, а на 2 курсі групова динаміка і комунікації, що сформує компетентності роботи з діловими документами та уміння взаємодії у команді.

На 3 курсі вивчаються економічно-правові засади підприємницької діяльності, що допоможе кожному охочому відкрити свій власний бізнес.

Суттєвими новаціями усього навчального процесу щодо підготовки фахівців з менеджменту стали: посилення вимог до мовної підготовки та те що вже з першого курсу студент отримує практичні уміння та навички відповідно до запитів роботодавців та викликів сьогодення.

Кафедра має свою лабораторію: навчально-тренувальну фірму.

Протягом навчання кафедра пропонує 6 курсів з отримання сертифікатів провідних компаній.

Зазначена освітня модель деталізована у розкладі занять.

Логіка побудови структурно-логічної схеми та послідовності вивчення дисциплін освітньої програми бакалаврата із спеціальності публічного управління та адміністрування та магістерських програм така ж сама.

Удосконалення складових освітньої програми в умовах сьогодення реалізується шляхом створення нового методичного підходу до викладання дисциплін, внесення змін в мету, зміст, методи і технології, форми організації й систему управління, у стилі педагогічної діяльності й організацію навчально- пізнавального процесу, у систему контролю й оцінювання рівня освіти, у власне процес взаємодії педагога та студента. До таких прийомів організації навчання, які передбачені програмою, належать: кейс-методи, дискусії, евристичні прийоми, використання імітаційно-ігрового методу, ситуаційні методи тощо.

На кафедрі працює:

  • 6 докторів економічних наук,
  • 7 кандидатів економічних наук,
  • 2 старших викладача,
  • 3 асистентів (аспірантів).

Прагнемо, щоб кожен викладач розумів й усвідомлював своє професійне призначення, був спроможний і готовий до постійного перенавчання та поновлення знань, умінь і навичок щодо організації навчальної діяльності студентів відповідно до вимог сучасної парадигми підготовки фахівців нової генерації, в якій навчальний процес був би ефективним, навчально-методичні матеріали – доступними, взаємодія викладачів і студентів – комфортною, а отримана освіта – якісною.

Саме така модель запропонована ректором дозволяє забезпечити якісну підготовку нової генерації менеджерів, які досконало володіють економічною та управлінською теорією, здатні комплексно розв’язувати складні професійні завдання із застосуванням сучасного математичного інструментарію та ІТ технологій, які природно вмонтовані у інформаційний та економічний простір, формувати нове покоління бізнесової та управлінської еліти, яка відповідає світовим стандартам, має глибокі знання, уміє системно та інноваційно мислити, приймати ефективні рішення.

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "073 - Менеджмент" кафедри Менеджменту та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Менеджменту

Абітурієнту

Спеціалізація: Менеджмент

Місія програми – підготовка фахівців, здатних на високому професійному рівні виконувати загальні функції управління організацією та її підрозділами, аналізувати і планувати діяльність організацій, управляти зовнішньоекономічною діяльністю, матеріально-технічним постачанням, вирішувати проблеми оптимізації матеріальних, фінансових та інформаційних потоків, прогнозувати розвиток конкурентного середовища тощо.

 

Спеціалізація: Менеджмент

Місія програми – підготовка фахівців, здатних на високому професійному рівні виконувати загальні функції управління організацією та її підрозділами, аналізувати і планувати діяльність організацій, управляти зовнішньоекономічною діяльністю, матеріально-технічним постачанням, вирішувати проблеми оптимізації матеріальних, фінансових та інформаційних потоків, прогнозувати розвиток конкурентного середовища тощо.

 

Переглядів: 4 475