На кафедрі Інформаційних систем та технологій розпочалися практичні заняття з дисципліни «Моделювання ІоТ».
IoT — концепція простору, в якому все з аналогового та цифрового світів може бути поєднане – це перевизначить наші відносини з об`єктами, а також властивості та суть самих об`єктів ( © Роб Ван Краненбург).
Використовуючи набір Arduino, який призначений для розробки різноманітних електронних пристроїв, студенти ознайомилися з датчиком рівня рідини та принципами побудови пристроїв на його основі.
Ці датчики призначені для визначення рівня води в різних ємностях, де недоступний візуальний контроль, з метою попередження перенаповнення ємності водою через критичну позначку.
У підсумку заняття студентами було зібрано макет робочої системи IoT для сигналізації затоплення приміщення та написано програмне забезпечення для нього.
Знайомство з платою Arduino дозволить студентам в подальшому в найкоротші терміни здобути практичні навички по роботі з сучасною електронікою та розробці ІоТ-систем.
Вивчивши особливості моделювання та реалізації систем Інтернет речей, основні технічні характеристики пристроїв, які застосовують для побудови систем IoT, студенти набудуть вмінь працювати з мікроконтролерами та основними налагоджувальними платами; розбиратися в існуючих IoT-технологіях і застосовувати їх до конкретних сценаріїв; проектувати цілісні IoT-системи (включаючи кінцеві пристрої, мережеве з'єднання, обмін даними).
Адже в майбутньому «речі» стануть активними учасниками бізнесу, інформаційних і соціальних процесів, де вони зможуть взаємодіяти і спілкуватися між собою, обмінюючись інформацією про навколишнє середовище, реагуючи і впливаючи на процеси, що відбуваються в навколишньому світі, без втручання людини.