20 вересня 2016 року у групах 1-х, 2-го та 3-го курсів, які навчаються за освітніми програмами “Документознавство та інформаційна діяльність” та “Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю” пройшло засідання старостату.
На засіданні старости старших курсів Кулибаба Альбіна (ДЗД-31) та Невідомська Вікторія (ДЗД-21) ввели в курс обов’язків керівництва групою, які мають виконувати старости та заступники старост груп першого курсу
Староста студентської групи – це обраний студент, який є формальним головою студентської групи з певними адміністративними обов’язками керівництва студентами.
Староста ДЗД-11 Цапко Єлизавета |
Староста АЗД-11 Шарій Тимофій |
Заст. старости АЗД-11 Лазоренко Анастасія |
Заст. старости ДЗД-11 Лебідь Анастасія |
Історична довідка:
Староста (у значенні керівник, розпорядник) – це адміністративна посада. В Україні цим терміном також називався “розпорядник” на весіллі. У Київській Русі старостою називали представника нижчої адміністрації, який звичайно доглядав за певними ділянками в господарстві князя. У Великому князівстві Литовському, Королівстві Польському і Речі Посполитій, куди входили українські землі в ХІV – пер. пол. XVII ст. староста – це державна посада і довічне звання, що надавалося королями магнатам і шляхті за заслуги. Існували такі старости: генеральний староста – голова провінції, городовий староста – голова повіту; негородовий староста – державець коронних маєтностей. У ХІХ ст. в Галичині й на Буковині під владою Австрійської імперії старостою називався начальник повіту, якого призначав імператор, а у Російській імперії – голова найнижчої адміністративної одиниці – сільської громади, обраний на 3 роки сільським сходом. У гетьманській державі Павла Скоропадського (1918 р.) діяли губерніальні і повітові старости, тобто губернатори та начальники повітів. В Україні з 2015 року староста є посадовою особою місцевого самоврядування у селі або селищі, які разом з іншими населеними пунктами добровільно об’єднуються у одну територіальну громаду. Староста обирається мешканцями села або селища на строк повноважень місцевої ради об’єднаної територіальної громади. Староста за посадою входить до складу виконавчого комітету об’єднаної територіальної громади.