На сьогоднішній день завдяки новітнім технологіям, стало можливим студентам вивчення мов шляхом використання різноманітних онлайн сервісів, флеш–карток, мобільних додатків зпрограмами для вивчення та запам’ятовування нового лексичного матеріалу.
Визначають, що одним із головних принципів вивчення іноземної мови є регулярність. Саме метод інтервального повторення (англ. Spaced repetition) допоможе ефективно вивчити необхідний лексичний мінімум за більш короткий період часу.
Щодо інтервального повторення – це техніка утримання в пам’яті, яка полягає в повторенні вивченого навчального матеріалу за певними, постійно зростаючими інтервалами. Даний метод, як спосіб швидкого і ефективного заучування будь-якої інформації, відомий у експериментальній психології. Герман Эббингауз - німецький психолог-експериментатор, який уперше повідомив про інтервальний ефект в 1885 році. Він виявив, що люди запам'ятовують інформацію ефективніше, якщо розподіляють зусилля в часі замість багатократних повторень за один раз. Таким чином, його послідовники і прийшли до інтервального повторення.
Якщо навести приклад: припустимо, студент хоче вивчити слово "job" (англ. "робота, робоче місце"). Перший раз він повинен повторити це слово де-небудь через пару хвилин, потім - за годину, далі - наступного дня, потім - через 2 дні, 5 днів, 10 днів, 3 тижні, 6 тижнів, 3 місяці, 6 місяців і так далі.
Також, одним із найпопулярніших сучасних методів вивчення нової лексики для студентів є флеш-картки. Така методика базується на інтервальному повторенні, що дає змогу запам’ятовувати слова, без проблем згадати будь-яке із них та сформувати активний словниковий запас. Прикладом можуть бути -картки English Student англійської мовою з офсетного паперу.
Видавництво English Student передбачає 8 наборів карток для 8 різних ступенів складності, які відповідають рівням знання англійської мови.
Кожна картка має 2 сторони – лицьову з англійським словом, транскрипцією, реченням-прикладом та зворотню з перекладом. Картки містять розмовні фрази або сталі конструкції з поданим словом та невеликі зображення, що допомагають одразу ввести слово у потрібний контекст та уявити його (встановити асоціативну картинку).
Чому флеш-картки English Student – це тренд? По якості виготовлення їм немає аналогів – якісний офсетний папір, сучасний дизайн та гарне оформлення набору в цілому. Флеш-картки забезпечують дієвий метод запам’ятовування слів – швидко та ефективно. Це повністю відповідає потребам сучасної людини в умовах постійного браку часу.
Картки є зручними для самостійного навчання студентами та збільшення словникового запасу - в день можна вивчати від 20 до 50 нових слів.
Крім того, існує декілька способів вивчення нового лексичного матеріалу методом інтервальних повторень за допомогою використання онлайн сервісів та мобільних додатків. Важливо підкреслити найпопулярніші з них:
Отже, студенту для більш ефективного вивченя лекичного матеріалу та закріплення в довготривалій пам’яті потрібно намагатись регулярно виділяти час для повторення вивченого матеріалу, найкраще – кілька разів на тиждень з певним інтервалом. Наприклад, через день, потім через 3 -4 дні, а в ідеалі ще й третій раз – через тиждень. Під час одного повторення людина запам’ятовує близько 20% інформації. При цьому зосереджується на найбільш складних словах, зменшуючи загальний час для навчання. Використовуючи цей підхід, студент зможе збагатити свій словниковий запас потрібною лексикою - різними синонімами, антонімами вже знайомих слів, фразовими дієсловами і сталими виразами в п’ять разів швидше. Цей принцип надасть студенту виконувати ділове листування, есе та вільно висловлювати свою думку англійською мовою.