Екосистема для надолуження освітніх втрат, що дозволяє масово застосовувати штучний інтелект, інтерактивні кейсові уроки та «Убер-школу» для подолання прогалин у знаннях, тепер працює й в Україні. Вперше ця система запроваджена у 16 Цифрових освітніх центрах (Digital Learning Centres / DLC), створених Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Асоціацією інноваційної та цифрової освіти в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.
Розроблена система дозволить українським школам широко застосовувати формат «перевернутого класу», коли учні самостійно опрацьовують матеріал, а вчителі допомагають їм, виконуючи роль ментора, а не транслятора знань. Цей принцип навчання зараз широко застосовується у США та країнах ЄС, зазначають розробники Екосистеми.
В Екосистемі надолуження освітніх втрат використовуються інтерактивні кейсові уроки, що ефективніші за відеолекції, адже мають певний сюжет та персонажів, а ще тестові питання, які вбудовано в урок. Це дозволяє учням постійно взаємодіяти з контентом. У процесі навчання у такому форматі учні за потреби можуть ставити питання вчителю, який супроводжує їхнє навчання.
«Впродовж уроку один вчитель може одночасно та ефективно взаємодіяти з учнями різних класів, які 80-90% матеріалу опановують самостійно. Також завдяки тестуванню на основі штучного інтелекту, який вбудований в Екосистему, учнів можна обʼєднати за рівнем знань, що ще більше підвищує ефективність навчання», – зазначає Анатолій Ігнатович, координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ.
Згодом така система має запрацювати в багатьох школах України, особливо в тих громадах, де навчання офлайн поки неможливе через безпекові умови. Наприклад, якщо у населеному пункті немає можливості забезпечити очні заняття, то система надає можливість учням оперативно поставити питання вчителю онлайн.
Для цього в Екосистемі передбачений модуль, який називається «Убер-школа» – завдяки цьому застосунку на порталі можна миттєво запросити допомогу вчителя дистанційно, без використання сторонніх сервісів.
«Саме такий алгоритм: тестування на основі ШІ + самостійне навчання за допомогою інтерактивних кейсових уроків + спілкування наживо або онлайн з вчителем за потреби учня, ми наразі почали успішно запроваджувати під час надолуження освітніх втрат для учнів 9-11 класів з п’яти основних предметів: алгебра, геометрія, історія України, англійська та українська мови», – розповідає виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав.
Екосистема з надолуження освітніх втрат безкоштовна і доступна всім українським учням 9-11 класів, які проживають на території України або перебувають за кордоном.
За матеріалами Texty.org.ua