Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Увага всім студентам 2-4 курсів всіх спеціальностей!

12:14, 03-11-2020

Важливим етапом в житті кожної людини є вибір спеціальності та навчання за нею. Звісно, переважна більшість студентів обирала майбутню професію за власним уподобанням. Але чимало людей у молодому віці, обираючи майбутній фах, роблять помилки. І якщо Ви думаєте, що хибний вибір майбутнього фаху зумовлений нерозумінням або неосвіченістю випускника школи, то помиляєтесь. Це скоріше відбувається внаслідок відсутності досвіду та знань про професійну сферу та неповного розуміння своєї власної професійної придатності. Крім того, молода людина, вступаючи у ЗВО, сприймає спеціальність частіше формально або шаблонно. Чимало прикладів у житті, коли студент і добре навчається, і отримує бажаний диплом, а у житті майже ніколи не працює за фахом. Звісно, бувають і приклади, коли людина працює за фахом, але відчуває себе нещасливою у професії і працює тому, що потрібно хоч якось заробляти на хліб. Та ще гіршою є ситуація, коли вже під час навчання людина розчаровується у професії і продовжує навчатись лише тому, що потрібно отримати вищу освіту.

Тому для всіх студентів, що вже навчаються, є нагода ще раз подумати і зважити своє бажання професійно реалізуватись саме у тому напрямі, який вже обраний.

Для всіх студентів будь-яких спеціальностей, починаючи з 2 курсу навчання, що більш глибоко задумались про своє професійне майбутнє та бажають отримати шанс побудувати по-справжньому міцне професійне майбутнє, Державний університет телекомунікацій пропонує перейти на спеціальність, яка Вас ніколи не розчарує, завжди буде конче затребуваною, актуальною та завжди забезпечить гідним робочим місцем у житті. Здивовані? Не варто!

Саме такою універсальною спеціальністю, яка спроможна зацікавити та надати можливість повної реалізації абсолютно кожній людинй, враховуючи її здібності, нахили та уподобання, є спеціальність 281 «ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ».

Саме про цю спеціальність або мало знають у суспільстві, або помилково її сприймають занадто формально та однобічно.

Давайте розглянемо та порівняємо найбільш розповсюджені упередження та реальні факти про спеціальність 281 «Публічне управління та адміністрування» (ПУА).

 

Упередження про спеціальність 281 «ПУА»

Факти про спеціальність 281 «ПУА»

  1.  

Спеціальність 281 орієнтована на підготовку фахівців, які можуть функціонувати тільки у публічному (державному) управлінні

Це не зовсім так. Спеціальність 281 – це перша в Україні нова спеціальність, яка готує фахівців для професійного управління макросистемами. Макросистеми - це корпорації, організації, міста, регіони країни, держава і т.ін. Макросистеми вміщують безліч процесів і об’єктів, що підлягають управлінню. Для такого управління і готується фахівець спеціальності 281.

Тобто, спеціальність 281 - це перша спеціальність в Україні, яка втілює у собі цілковито повну управлінську підготовку (до цього існувала тільки спеціальність 073 «Менеджмент організацій», яка являє собою підготовку фахівців з управління тільки окремими процесами і тільки на підприємствах!)

Спеціальність 281 дозволяє реалізуватись на 100% і у бізнесі, і у державному (публічному) управлінні.

  1.  

Для того, щоб працювати в органах державної влади, місцевого самоврядування та ін. не обов’язково мати відповідну освіту з «ПУА»

Знов-таки: і так, і ні. Головне розуміти, що будь-де, і в органах публічної влади також, можуть працювати працівники із невідповідною освітою. Так, наприклад в міністерствах і відомствах прибиральниці, як правило, не мають вищої освіти з ПУА. Але якщо йдеться про державну службу і кар’єрне просування по рангах, то тут необхідна виключно фахова освіта з ПУА. І для державної служби в Україні (як і у всьому цивілізованому світі) є відповідною спеціальність  «ПУА», яка є певною (і чи не єдиною!) перепусткою для входження у цю систему.

  1.  

Фахівець з ПУА – це такий собі працівник, який займається переважно паперами. Він іноді ототожнюється із формалістом- бюрократом, який вдало «відбивається» від заяв громадян.

Це абсолютно «навіяне» стереотипне мислення. Спеціальність 281 готує фахівців в першу чергу для системи державного (публічного) управління. А саме ця система вміщує в себе повний спектр видів трудової діяльності: від аналітично-інформаційних, управлінсько-правових до креативних. Освіта за цією спеціальністю надає можливість реалізувати свої природні здібності і професійні уподобання на всі 100%. Тут є робота, пов’язана і із створенням НR-бренду органів державної влади або іміджу політдіяча, і із ІТ, і із створенням управлінської інформації та управління нею; і із психологією управління колективом (громадою, суспільством); і із розробкою і впровадженням проектів масових заходів; і із організацією дипломатичних заходів; і із налагодження міждержавних комунікацій; і із укладанням угод; і із кібербезпекою, і із роботою у спецорганах та підрозділах; і безліч інших. Саме ця спеціальність вводить Вас у світ ділового естеблішменту країни. А вибір чим саме займатися у цій галузі – залишається за Вами. І головною особливістю цієї спеціальності є те, що Ви завжди можете змінити вид своєї діяльності в органах державного (публічного) управління, залишаючись при цьому у професії і зберігаючи за собою і заслужені раніше ранги державної служби та коефіцієнти до зарплат.  

Та не варто забувати, що насьогодні, щоб вступити на контракт на спеціальність 281 «Публічне управління та адміністрування» потрібно набрати мінімум 150 балів за середнім рівнем ЗНО (математика (географія), українська мова та література та історія України (іноземна мова)). А для отримання бюджетного місця має бути середній рівень ЗНО від 185 балів і вище. Ця освіта є елітною та малодоступною для пересічного абітурієнта. А до студентів, які переводитимуться з інших спеціальностей, цей ценз не застосовується.

Щиро чекаємо на Вас!


Кафедра публічного управління та адміністрування ДУТ

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "281 - Публічне управління та адміністрування" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Публічного управління та адміністрування

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Публічне управління та адміністрування

Місія програми – підготовка фахівців, посадових та виборних осіб публічних установ (в органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських, галузевих й бізнесових об'єднаннях, політичних організаціях та публічних товариствах), здатних повноцінно виконувати свої функції в сфері публічного адміністрування та забезпечувати демократизацію суспільного життя на інноваційних засадах із широким застосуванням ІТ-технологій.

Спеціалізація: Публічне управління та адміністрування

Місія програми – підготовка фахівців, посадових та виборних осіб публічних установ (в органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських, галузевих й бізнесових об'єднаннях, політичних організаціях та публічних товариствах), здатних повноцінно виконувати свої функції в сфері публічного адміністрування та забезпечувати демократизацію суспільного життя на інноваційних засадах із широким застосуванням ІТ-технологій.

Переглядів: 4 048